کشورهای BRICS با هم همکاری می کنند تا اقتصاد بلوک تجاری را پس از بحران کوید به رشد پایدار برگردانند – پوتین – RT Business News

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت ، کشورهای عضو BRICS به منظور حمایت از صنایع ملی ، امور مالی و رفاهی در واکنش به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، اقدامات اضطراری را انجام داده اند.

پوتین دوازدهمین اجلاس سالانه BRICS را که امسال به ریاست و به عنوان کنفرانس ویدیویی برگزار می شود ، افتتاح کرد. در این اجلاس سران 5 کشور عضو برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی عملاً حضور داشتند.

خبر مرتبط  چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که آنها از فناوری خود عقب هستند - RT Business News

به گفته رئیس جمهور روسیه ، کشورهای BRICS در حال حاضر بر روی بازگرداندن تمرکز دارند “اقتصاد ما ، آنها را به مسیر رشد پایدار بازگرداند.” پوتین توضیح داد ، این همان چیزی است که اجلاس مشارکت استراتژیک 2020 BRICS هدف آن است.

وی افزود که “در این زمینه ، کار بانک توسعه جدید (NDB) بیشترین اهمیت را دارد.”

این بانک 10 میلیارد دلار برای مقابله با بیماری همه گیر اختصاص داده است و مجموع سبد سرمایه گذاری آن در حال حاضر بیش از 20 میلیارد دلار است. پوتین گفت ، کشورهای عضو 62 پروژه را اجرا کرده اند.

خبر مرتبط  بزرگترین بانک اسرائیل موافقت خود را با پرداخت 874 میلیون دلار جریمه برای توطئه برای کمک به شهروندان آمریکایی در پنهان کردن 7.6 میلیارد دلار از دارایی های خارج از کشور - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک توسعه جدید BRICS در اوایل سال 2020 دفتر منطقه ای خود را در مسکو افتتاح می کندرئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که در آینده نزدیک یک دفتر منطقه ای NDB در مسکو افتتاح می شود تا وام را در سراسر منطقه اوراسیا گسترش دهد. وی همچنین سازوکار همکاری بین بانکی BRICS را که امسال قوانین و اصول لازم برای تأمین مالی مسئولانه را تنظیم کرده بود ، ستود.

خبر مرتبط  IEA هشدار می دهد - اگر coronavirus بازگردد ، تقاضای انرژی جهانی دوباره متلاشی می شود - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید