کشورهای جهان بیش از 13 تریلیون دلار برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 هزینه کرده اند – گزارش – RT Business News

روزنامه تجارت ژاپنی نیكی روز چهارشنبه به نقل از كارشناسان خود گزارش داد كه رهبران جهانی تریلیون دلار برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس كرونا و حمایت از اقتصاد جهانی تعهد كرده اند.

طبق تخمین ها ، کل مبلغ در حال حاضر در سراسر جهان از 13 تریلیون دلار فراتر رفته است. این بسته محرک 900 میلیارد دلاری است که این هفته توسط کنگره آمریکا تصویب شده است.

خبر مرتبط  جریان کامل پیش رو! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کند - RT Business News

تصویب برنامه های اضافی برای تحریک اقتصاد جهانی ، بدهی عمومی را در کشورهای پیشرو جهان سرسام آور افزایش داده است. کارشناسان پیش بینی می کنند که این میزان در سال 2021 به 125 درصد از تولید ناخالص داخلی کل آنها برسد.
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که بیماری همه گیر کویدیسم بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان را به فقر شدید سوق می دهدخبر مرتبط  مسیر دریای قطب شمال روسیه به 32 میلیون تن در سال جاری می رسد - Rosatom - RT Business News

سازمان های بین المللی هشدار داده اند که اقتصاد جهانی “به مدت طولانی به سطح قبل از همه گیری باز نخواهد گشت.” طبق اعلام سازمان ملل ، این کشور امسال 5.6 درصد منقبض خواهد شد ، زیرا هر چه بیشتر کشورها به دلیل رکود اقتصادی فرو رفته اند. به بحران ویروس کرونا. سازمان ملل متحد همچنین گفت که 207 میلیون نفر دیگر می توانند در اثر تأثیر طولانی مدت بیماری همه گیر به فقر شدید بروند و تعداد کل آنها را تا سال 2030 به بیش از یک میلیارد نفر برساند.

خبر مرتبط  ناخواسته رولز رویس؟ امتیاز اعتباری شرکت افسانه ای انگلیس از زیر سطح سرمایه گذاری کاسته شده است - RT Business News

تاکنون بیش از 78 میلیون مورد ویروس کرونا در جهان ثبت شده است. بیش از 1.7 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید