کاهش تولید روسیه و اوپک ممکن است برای نجات بازار نفت کافی نباشد – RT Business News

با توجه به اینکه دنیا منتظر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و بزرگان نفت متفقین هستند تا بالاخره برای تثبیت بازار توافق بر سر کاهش تولید را امضا کنند ، تحلیلگران می گویند که این اقدام ممکن است نتواند به هدف خود برسد.

روسیه و عربستان سعودی – که اختلاف نظر آنها به سقوط توافق قبلی منجر شد – بنا بر گزارش ها ، روز پنجشنبه زمینه مشترکی برای کاهش تولید جدید یافت شده است. اتحاد اعضای اوپک و کشورهای غیر کارتی (معروف به اوپک +) تاکنون هیچ سندی را منتشر نکرده است ، زیرا مکزیک تمایلی به حمایت از کاهش هایی ندارد که پیش بینی می شود حداقل 10 میلیون بشکه در روز باشد.

بیشتر بخوانید

“حتی 10 [million barrels per day] دشوار خواهد بود ، “ جان هال ، رئیس آلفا انرژی ، در مصاحبه با RT اظهار داشت: درباره مذاکرات در حال انجام است. این تحلیلگر گفت که کاهش بزرگتر در شک است ، زیرا مشخص نیست که آنها از کجا خواهند آمد ، به ویژه بدون حمایت سایر کشورهای غیر اوپک مانند ایالات متحده – مخالف صوتی هرگونه کاهش.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرها در حالی که میلیون ها نفر در میان بیماری همه گیر مبارزه می کنند ، بیش از 10.2 تریلیون دلار است - RT Business News

“آمریکا باید بخشی از این معامله باشد. بسیار دشوار می شنوم که عربستان سعودی و روسیه توافق کردند بدون اینکه آمریکا واقعاً در تولید محصول قطع شود ، آمریکا توافق کردند. “ او اشاره کرد.

انتظار می رود توافقنامه نفت در روز جمعه نهایی شود ، پس از برگزاری کنفرانس ویدئویی کشورهای عضو گروه 20. مذاکرات مجازی ممکن است به ترغیب مکزیک برای پذیرش شرایط اوپک + کمک کند ، زیرا طبق گفته ها این کشور می خواهد چهار برابر کمتر از مقرر در این سند کمک کند.

با این حال ، اندرو لیپو ، رئیس جمهور لیپو ، نفت لیپو ، رئیس جمهور لیپو ، در گفتگو با تحولات روز پنجشنبه اظهار داشت ، سهم مکزیک تفاوت چندانی نخواهد داشت. او معتقد است ، حتی اگر اتحاد بزرگان تولید نفت با قطع روزانه 10 میلیون بشکه موافقت کند ، این کافی نیست.

خبر مرتبط  کشورهای آسیای جنوبی با گذشت 40 سال از سقوط اقتصاد کروناویو با بدترین رکود اقتصادی مواجه خواهند شد - بانک جهانی - اخبار بازرگانی RT

وی گفت: “با قطع 10 میلیون بشکه در روز ، مشخص نیست که پایه آن چیست. ما قبلاً شاهد افزایش تولید از عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و کویت بودیم که در روز تقریباً چهار میلیون بشکه در روز دارند ،لیپو گفت. وی خاطرنشان کرد: این کلاه ها تا ماه مه به مرحله اجرا نمی رسد ، به این معنی که در این ماه شاهد افزایش موجودی ها خواهیم بود.

به گفته لیپو ، اوپک به ناچار مجبور خواهد شد همانطور که دارد توافق کند “تعداد محدودی از گزینه ها” در پی شیوع بازار و تقاضای کم برای نفت خام به دلیل شیوع کرونا ویروس.

خبر مرتبط  هند به دنبال ذخیره نفت در ایالات متحده برای کاهش خطرات تأمین است - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه: کاهش شیل آمریکا نمی تواند به عنوان “کاهش تولید” حساب شودلیپو معتقد است ، امضاكنندگان امضای این توافق نامه باید بپذیرند كه ایالات متحده ، كانادا ، برزیل و نروژ كاهش تولید اجباری را نخواهند داشت ، اما مطابق آنچه كه از قیمت بازار تعیین می شود ، كاهش خواهند یافت. این تحلیلگر می گوید کشورهایی مانند نیجریه ، الجزایر و گینه استوایی تمایلی به انجام کامل ندارند ، بنابراین بسیاری از این فشارها بر روسیه و عربستان خواهد رسید.

“بازار نسبت به پیروی کامل آنها تردید خواهد کرد … این احتمال وجود دارد که قیمت نفت به دلیل شک و تردید نسبت به این توافق ادامه یابد. لیپو نتیجه گیری می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید