کانادا قول تلافی “دلار به دلار” را پس از اینکه ترامپ مجدداً 10٪ تعرفه را در آلومینیوم اعمال می کند – RT Business News

پس از آنكه رئیس جمهور دونالد ترامپ مبلغ 10 درصد از واردات آلومینیوم كانادا را با فشار آورد ، گفت اوتاوا پاسخی خیرخواهانه به حمایت از حمایت از آمریكا داده است ، و گفت اقدامات متقابل “سریع” خواهد بود.

ترامپ در روز پنج شنبه در سخنرانی در اوهایو ، مجازاتهای تجاری را اعلام کرد و اصرار داشت که تولید کنندگان کانادایی ایالات متحده را با صادرات سیل زده و “همه مشاغل آلومینیومی ما” را کشتند ، و افزود که برای دفاع از صنعت ایالات متحده “مجدد تعرفه ها” کاملاً ضروری بود. قبلاً سال گذشته برداشته شد
همچنین در rt.com
Trudeau کانادا در اجلاس واشنگتن با روسای جمهور آمریکا و مکزیک در مورد معامله تجاری جدید شرکت نخواهد کردخبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده می تواند به 20٪ برسد ، و انتظار می رود نزدیک به 2 میلیون ادعا - RT Business News

این اقدام به سرعت واکنشی از اتاوا برانگیخت ، در حالی که کرایتیا فیرلند معاون نخست وزیر اظهار داشت که این امر تنها می تواند درد تحمیل شده به کارگران و اقتصادهای منطقه ای را از بحران کووید 19 تشدید کند و قول داد تلافی کند همانطور که این کشور در سال 2018 و بعد از دولت ترامپ انجام داد. برای اولین بار مالیات واردات فلز کانادا را به ارمغان آورد.

“در پاسخ به تعرفه های آمریکا ، کانادا قصد دارد سریعاً اقدامات متقابل دلار به دلار را تحمیل کند ،” فرلند گفت در بیانیهبا محکوم کردن مالیات های ایالات متحده به عنوان “بی دلیل و غیرقابل قبول”

در زمان بروز همه گیر جهانی و یک بحران اقتصادی ، آخرین چیزی که کارگران کانادایی و آمریکایی به آن احتیاج دارند ، تعرفه های جدید است که باعث افزایش هزینه های تولید کنندگان و مصرف کنندگان ، مانع جریان آزاد تجارت می شود و به اقتصاد استانی و ایالتی آسیب می رساند.
همچنین در rt.com
اتهامات جاسوسی برای دو كانادایی كه در چین دستگیر شدند پس از آنكه اتاوا به نمایندگی از آمریكا رئیس اجرایی هواوی را ربود.خبر مرتبط  سقوط سهام به دلیل عدم موفقیت یورو در محرک جدید کورو ویروس - RT Business News

حل و فصل مجدد تعرفه ها فقط چند هفته پس از آغاز معاهده جدید تجارت بین کانادا ، مکزیک و ایالات متحده آغاز می شود ، حدود دو سال پس از امضای آن در حاشیه اجلاس G20 در سال 2018. اگرچه این توافق برای صاف کردن تجارت انجام شد. روابط بین سه همسایه ، اختلافات نامحلول باقی مانده است ، همانطور که در اطلاعیه تعرفه دوئل پنجشنبه مشخص شده است.

خبر مرتبط  "جیمی دیمون بخشی از آپارتاید مالی در آمریکا است" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

اندکی پس از سخنرانی ترامپ در اوهایو ، دولت وی یک جفت دستورالعمل اجرایی را با هدف قرار دادن معاملات تجاری ایالات متحده با دو شرکت فناوری چینی اعلام کرد و اختلافات تجارت بین المللی را در چند جبهه در جبهه های مختلف تشدید کرد.
همچنین در rt.com
“تهدید امنیت ملی”؟ ترامپ دستورالعمل های اجرایی را در TikTok & WeChat امضا کرده و معاملات را با صاحبان چینی در مدت 45 روز ممنوع می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!