کانادا تلاش می کند تا قبل از اینکه دولت بایدن آن را از بین ببرد ، گسترش خط لوله Keystone XL را نجات دهد – RT Business News

مقامات ارشد استان مهم تولید کننده نفت آلبرتا ، کانادا از دولت این کشور می خواهند که برای نجات گسترش خط لوله Keystone XL به ایالات متحده اقدامات فوری انجام دهد.

پیش از این ، رسانه های کانادایی و آمریکایی گزارش داده بودند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن در اولین روز کار خود فرمان اجرایی لغو مجوز گسترش خط لوله Keystone XL را امضا خواهد کرد. کارهای مربوط به تمدید پروژه تحت ریاست جمهوری باراک اوباما متوقف شده بود ، اما وقتی رئیس جمهور دونالد ترامپ تصمیم سلف خود را در سال 2019 لغو کرد ، دوباره شروع شد.
همچنین در rt.com
ایالات متحده گاز طبیعی زیادی دارد که به دلیل جنگهای بی پایان برای ساخت خطوط لوله ، مجبور است در زمین بماندخبر مرتبط  با شروع کشورها برای کاهش محدودیت های coronavirus ، قیمت های نفت افزایش می یابد و تقاضا بیشتر می شود - RT Business News

آخرین اخبار روز دوشنبه سهام TC Energy ، بزرگ انرژی کانادایی را که این پروژه را اداره می کند ، پایین آورد. در همین حال ، جیسون کنی ، نخست وزیر آلبرتا ، نخست وزیر کانادا را به جاستین ترودو ترغیب کرده است که قبل از ادای سوگند بایدن ، با دولت آینده ایالات متحده تماس بگیرد.

“این ساعت یازدهم است و اگر این واقعاً اولویت اصلی است ، همانطور که باید باشد ، پس ما به دولت کانادا احتیاج داریم که در حال حاضر برای کارگران کانادایی ، برای مشاغل کانادایی ، برای روابط کانادا و ایالات متحده ایستادگی کند.” کنی گفت ، در صورت عدم ادامه توسعه ، درآمد مالی آلبرتا فقط از 783 میلیون دلار خواهد بود.

خبر مرتبط  ALROSA پیشرو در تولید جهانی الماس در میان بیماری همه گیر Covid-19 - پوتین - اخبار کسب و کار RT

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در صورت لغو پروژه بحث برانگیز خط لوله ، کانادا حق حفظ مشاوره حقوقی و جبران خسارت را تحت توافق نامه تجارت آزاد بین المللی برای خود محفوظ می دارد.

“ما امیدواریم که رئیس جمهور منتخب بایدن به کانادا احترام بگذارد و بنشیند و حداقل با ما صحبت کند” او گفت.
همچنین در rt.com
گلوگاه های خط لوله برای تولیدکنندگان کانادایی 20 میلیارد دلار هزینه در بر داشتخبر مرتبط  چین می تواند به معامله گسترده تجارت آسیا و اقیانوسیه که توسط ایالات متحده رها شده است بپیوندد - RT Business News

خط لوله Keystone XL قرار است روزانه حدود 830،000 بشکه شن و ماسه نفت خام را از مزارع آلبرتا تا نبراسکا در ایالات متحده حمل کند. سپس ، نفت از طریق مسیرهای موجود به پالایشگاه های خلیج مکزیک منتقل می شود.

این پروژه 8 میلیارد دلاری با مخالفت شدید مالكان آمریكایی ، قبایل بومی آمریكا و گروه های زیست محیطی از جمله Greenpeace روبرو شده است. سناتور آمریکایی برنی سندرز (D-Vermont) نیز علیه ایده گسترش ظرفیت لوله صحبت کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید