کارگران نیسان در بارسلونا نسبت به برنامه های تعطیلی کارخانه اعتراض گسترده ای را آغاز کردند – RT Business News

هزاران نفر در اعتراض به تصمیم غول خودروی ژاپنی نیسان در تعطیل کارخانه خود در منطقه که در نتیجه از بین رفتن حداکثر 3000 شغل در بارسلونا راهپیمایی کرده اند ، راهپیمایی کرده اند.

رسانه ها گزارش دادند كه مردم در حین اعتراض شمع و لاستیک را آتش زده اند در حالی كه اتحادیه ها اعلام كردند كه قصد دارند بعداً پنج شنبه زنجیره ای انسانی را در اطراف كارخانه اصلی بارسلونا نیسان تشکیل دهند.

مدیر عامل شرکت نیسان ماکوتو اوچیدا روز پنجشنبه تصمیم خود را برای بستن این کارخانه به عنوان بخشی از برنامه بازسازی جهانی این شرکت اعلام کرد.

طبق گفته دولت اسپانیا ، تصمیم به پایان عملیات در بارسلونا علیرغم پیشنهادهای مقامات محلی برای ادامه کارخانه گرفته شد.

خبر مرتبط  ایران علی رغم تحریم ها صادرات نفت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد - RT Business News

به گفته آن ، بسته شدن این کارخانه که وانت و وانت تولید می کند ، برای نیسان یک میلیارد یورو (1.1 میلیارد دلار) هزینه دارد.

“ما آشکارا از این تصمیم پشیمان هستیم” نادیو کالوینو ، وزیر اقتصاد ، به پخش کننده TVE گفت ، دولت همچنان به همکاری با نیسان و مقامات محلی و منطقه ای ادامه خواهد داد “برای دیدن نحوه انجام و شاید به دنبال یک راه حل جایگزین.”

بنا بر گزارش ها ، این خودروساز قصد دارد تولید وانت ناوارا را به آفریقای جنوبی منتقل کند. ون e-NV200 در کارخانه رنو در Maubeuge فرانسه ساخته خواهد شد.

خبر مرتبط  روس ها به دلیل محدودیت سفرهای بین المللی بیشتر در تعطیلات داخلی هزینه می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
غرق شدن اتحاد؟ Coronavirus وجود رنو را زیر سوال می برد و 20،000 شغل در نیسان را تهدید می کنددر اوایل ماه جاری ، نیسان گزارشاتی مبنی بر کاهش برنامه ریزی حضور آمریکا و تمرکز بر ایالات متحده ، چین و ژاپن را تکذیب کرد.

خبر مرتبط  طلا یک معایب بزرگ دارد و به همین دلیل استاندارد طلا از کار افتاد ، تحلیلگر تحقیق به Max Keizer - RT Business News گفت

کارگران از اوایل ماه مه اعتراض کرده اند که شرکت پس از قطع تعطیلی موقت به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ، تا حدی شرکت را دوباره تولید کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید