کارگران رنو نسبت به طرح خودروسازان مبنی بر نزدیک شدن 15،000 شغل اعتراض دارند – RT Business News

کارگران پس از آشکار ساختن برنامه هایی برای اخراج 15،000 کارمند در سراسر جهان ، حدود یک سوم از کاهش در فرانسه ، به عنوان بخشی از برنامه صرفه جویی در هزینه 2 میلیارد یورو ، در خارج از کارخانه رنو در حومه پاریس جمع شده اند.

این راهپیمایی در روز جمعه در خارج از یکی از کارخانه های شرکت در Choisy-le-Roi برگزار شد. درست یک روز پس از آنکه مردم در اعتراض به بسته شدن کارخانه لاستیک را در خارج از تاسیسات نیسان در بارسلونا سوزاندند. این دو خودروساز بخشی از اتحاد دیرینه هستند که شامل میتسوبیشی موتور نیز می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=xNIOehncMj4

کارخانه Choisy-le-Roi که طبق گزارشات حدود 250 نفر در آن مشغول به کار هستند ، معلوم شد تنها سایتی است که رنو قصد دارد آن را ببندد. بسته شدن برنامه ریزی شده در یک کنفرانس خبری جمعه توسط ژان دومینیک سنارد رئیس هیئت مدیره رنو اعلام شد. وی گفت: فعالیت های چوییز لو روی به سایر مناطق منطقه پاریس منتقل می شود. پیش از این ترسیده شده بود که این کارخانه سازنده کار در چندین کارخانه فرانسوی متوقف شود.

خبر مرتبط  رگولاتور هواپیمایی اروپا می گوید که بوئینگ 737 MAX مشکل دوباره برای پرواز امن است ، اما FAA ایالات متحده مانع تصمیم گیری می شود - RT Business News

در اوایل روز ، کارخانه سازنده فرانسوی پیش نویس یک طرح بازسازی را ارائه داد که شامل اقدامات از جمله کاهش شغل و کاهش ظرفیت تولید تقریباً در یک پنجم است. هدف از این کاهش ، صرفه جویی 2 میلیارد یورو در رنو در طی سه سال است ، زیرا تلاش می کند تا با بحران بزرگ صنعت خودرو روبرو شود. این اقدامات تقریباً زیر 10 درصد از نیروی کار جهانی شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد – نزدیک به 4600 پست در فرانسه کاهش می یابد و بیش از 10،000 موقعیت اضافی در جای دیگر حذف می شوند.
همچنین در rt.com
کارگران نیسان در بارسلونا نسبت به برنامه های تعطیل کارخانه اعتراض گسترده ای را آغاز کردندخبر مرتبط  خداحافظی از جهانی شدن در حالی که "عصر بی نظمی" در راه است - Deutsche Bank - RT Business News

“در زمینه عدم اطمینان و پیچیدگی ، این پروژه برای تضمین عملکردی پایدار و پایدار ، با رضایت مشتری در اولویت ، بسیار حیاتی است.” کلوتیلد دلبوس ، مدیر اجرایی موقت رنو ، در بیانیه ای گفت.

جدا از قطع شغل ، این گروه فرانسوی که 15 درصد متعلق به دولت است ، اظهار داشت که می خواهد فعالیت هایی را در برخی از کارخانه های خود از جمله کارخانه های واقع در فلینز و گویانکورد سازماندهی مجدد کند ، در حالی که سایر گیاهان با آن روبرو خواهند شد. “یک بررسی استراتژیک”

برنامه اصلی همچنین حاکی از آن است که ظرفیت تولید جهانی رنو در سال 2024 به 3.3 میلیون وسیله نقلیه خواهد رسید که از چهار میلیون فعلی پایین است. رنو همچنین مجبور است برنامه های توسعه خود را در مراکش و رومانی به حالت تعلیق درآورد و “بررسی اقتباس” از ظرفیت های تولیدی خود را در روسیه انجام خواهد داد.

خبر مرتبط  ناوگان حمل و نقل با LNG می تواند در این دهه دو برابر شود - RT Business News
همچنین در rt.com
غرق شدن اتحاد؟ Coronavirus وجود رنو را زیر سوال می برد و 20،000 شغل در نیسان را تهدید می کندرنو به دنبال وام تضمین شده 5 میلیارد یورویی ایالتی برای ماندگاری در طول همه گیری های کرونور ویروس است. در حالی که دولت فرانسه می داند که این شرکت ممکن است در میان بحران “ناپدید” شود ، اما تاکنون این قرارداد را تصویب نکرده است. وزیر امور دارایی فرانسه ، برونو لو مایر پیش از این اظهار داشت كه تصمیم درمورد این صندوق ها به تعهدات این شرکت بستگی دارد ، از جمله در مورد وسایل نقلیه برقی ، برخورد منصفانه با پیمانكاران و نگه داشتن فعالیتهای فناوری در خانه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید