کارشناس می گوید هند احتمالاً از پیوستن به بزرگترین قرارداد تجارت آزاد جهان به نفع معاملات دوجانبه منصرف خواهد شد – RT Business News

دهلی نو بعید است به توافق نامه تجارت آزاد که 15 اقتصاد منطقه ای به رهبری چین و ژاپن را متحد می کند ، بپیوندد. گزارش شده است که پنجمین اقتصاد بزرگ جهان در عوض بر توافقات دوجانبه تمرکز خواهد کرد.

به گفته رئیس اقتصاد هند و جنوب شرق آسیا در اقتصاد آکسفورد ، پریانکا کیشور ، به نقل از CNBC ، هند ترجیح می دهد از مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) دور شود.
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کردخبر مرتبط  پالایشگاههای هند با پر شدن ذخایر ، واردات نفت خاورمیانه را کاهش می دهند - RT Business News

گزارش شده است که این اقدام در حالی صورت گرفته است که دولت هند تلاش می کند از رشد احتمالی واردات ارزان قیمت جلوگیری کند ، که این می تواند تأثیر منفی زیادی بر برخی از صنایع کشور ایجاد کند ، جایی که تولید کنندگان محلی در سطح جهانی رقابت ندارند.

این تحلیلگر تأکید کرد که هند برای شرکت در زنجیره ارزش منطقه ای همچنان در شرایط نامناسبی قرار دارد ، زیرا این کشور در بهبود رقابت بخش تولید تمرکز دارد.

خبر مرتبط  هند از برنامه بلندپروازانه ای برای تبدیل شدن به قطب تولید جهانی فناوری پرده برداشت - RT Business News

“قوانین مشترک مبدأ تحت RCEP جذابیت آن را به عنوان یک مقصد زنجیره تأمین افزایش می دهد و این امر چالش جاه طلبی هند را برای جلب زنجیره های تأمین از چین تغییر می دهد ،” کیشور گفت.
همچنین در rt.com
هند به دنبال کنترل شدیدتر واردات کالاهای چینی از سایر کشورهای آسیایی استامضا شده در حاشیه اجلاس سالانه انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) ، منطقه تجارت آزاد تقریباً یک سوم اقتصاد جهانی را پوشش می دهد.

خبر مرتبط  برنامه تبادل ویدیوی چینی TikTok قصد دارد اولین مرکز داده اروپا در ایرلند را افتتاح کند - اخبار تجاری RT

این توافق نامه که بین 15 کشور آسیا و اقیانوسیه به رهبری چین ، ژاپن ، کره جنوبی و استرالیا منعقد شده است ، قرار است تعرفه های طیف وسیعی از کالاها را از بین ببرد و روابط زنجیره تأمین را در منطقه تقویت کند. این بخش همچنین شامل مواردی مانند تجارت الکترونیکی ، سرمایه گذاری ها ، قوانین رقابت و حقوق مالکیت معنوی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید