کارشناسان به RT – News Business News می گویند ، روسیه هواپیمای داخلی خود را با موتور هواپیمای جدید احیا کرده و وابستگی خود را به تأمین کنندگان خارجی کاهش می دهد

کارشناسان هواپیمایی به RT گفتند ، پرواز موفقیت آمیز هواپیمای Irkut MC-21-310 در این هفته نشانه واضحی است که روسیه در مورد احیای هواپیمای مدنی خود ضمن احیای صنعت هوافضا داخلی خود جدی است.

هواپیمای جت بدنه باریک ، مجهز به دو موتور PD-14 ساخت روسیه ، این هفته از کارخانه هواپیمایی ایرکوتسک پرواز کرد و پرواز یک ساعت و 25 دقیقه طول کشید.

طبق گفته کارشناس و مشاور مستقل هواپیمایی ، المار گیمولا ، با ساخت PD-14-Turbofans در داخل کشور ، “روسیه کاملاً از تولیدکنندگان خارجی مستقل خواهد بود.”

دیوید کامینسکی-مورو ، روزنامه نگار FlightGlobal ، می گوید: هر پرواز دوشیزه یک نقطه عطف فناوری است. “اگرچه ایركات بیش از سه سال است كه با MC-21 پرواز می كند ، اما توسعه این نوع جدید با موتور PD-14 نشانه این است كه روسیه جدی است در احیای صنعت هوافضای داخلی خود ، همانطور كه ​​در اولین پرواز Il-114-300 و ادامه پالایش Superjet 100. “

او توضیح داد که “روسیه مطمئناً قادر است به طور مستقل از تأمین كننده های خارجی تولید هوافضا را انجام دهد ، زیرا صنعت هواپیمایی كشور اتحاد جماهیر شوروی این را برای چندین دهه نشان داد.”
همچنین در rt.com
روسیه به دنبال احیای وضعیت در هواپیمایی کشوری است: MC-21 با استفاده از موتورهای ساخت روسیه اولین پرواز را انجام می دهد و به اعتماد به غرب پایان می دهدخبر مرتبط  مشکل بوئینگ 737 MAX می تواند ماه آینده به سرویس خود برگردد - Ryanair - RT Business News

با این حال ، او گفت ، “سوال این است که آیا چنین استقلال آیا به نفع روسیه است – فراتر از جلب رضایت بازار داخلی و غرور ملی آن – یا در نهایت می تواند روسیه را از جهانی که به طور فزاینده ای جهانی شده و محافظت می کند ، منزوی کند.”

گیمولا موافقت کرد که پایان دادن به اعتماد به فناوری غربی امکان پذیر است ، اما این کار یک شبه نیست. وی افزود: بیشتر ناوگان روسی ساخت غرب است. جایگزینی صدها هواپیما به معنای تولید کافی آنها نیست بلکه صبر کردن برای نوشتن هواپیماهای ساخت غرب است. “ او گفت.

خبر مرتبط  ‘بانک فدرال رزرو نمی تواند طلا چاپ کند:" بانک آمریکا شاهد افزایش قیمت شمش به 3000 دلار است - اخبار تجاری RT

طبق گفته Kaminski-Morrow ، “شکی نیست که MC-21 از نظر کارآیی و راحتی در هواپیماهای مسافربری دوره اتحاد جماهیر شوروی پیشرفت چشمگیری داشته است.”

برای موفقیت در خارج از بازار روسیه ، MC-21 نه تنها لازم است “بسیار رقابتی و ایجاد یک شهرت قوی ، اما همچنین نیاز به غلبه بر ادراکات و مقاومت بیرونی ، به ویژه با توجه به شرایط نامساعد ژئوپلیتیک است.”

این کارشناس اشاره کرد که “قابل توجه است که MC-21 دارای موتورهای انتخابی است – یکی غربی ، دیگری روسی – و این انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به ارائه فقط یک گزینه فراهم می کند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  مخابرات انگلیس ممکن است به دلیل استفاده از دنده هواوی تا 10 درصد درآمد جریمه شود - RT Business News