ژاپن شرط بزرگی در گاز طبیعی مایع موزامبیک – RT Business News

با همکاری با بخش تجارت ، دولت ژاپن حدود 14.4 میلیارد دلار (1.5 تریلیون ین) برای توسعه گاز طبیعی مایع در موزامبیک سرمایه گذاری خواهد کرد.

براساس این گزارش ، این پول برای توسعه یك میدان گازی در كشور آفریقا تأمین خواهد شد تا سالانه حدود 12 میلیون تن LNG تولید كند و از سال 2024 شروع شود. به عنوان بخشی از این معامله ، عمده تجارت میتسویی و شركت و نفت ژاپن ، گاز. و شرکت ملی فلزات با هم سهم 20 درصدی در این زمینه را خریداری می کنند.

خبر مرتبط  ایالات متحده در حال ضرب و شتم درام های جنگ تجاری برای حذف زنجیره های تامین از چین - RT Business News

سه بانک خصوصی ژاپن بیشتر بودجه بدهی این پروژه را تأمین می کنند و بانک دولتی ژاپن برای همکاری های بین المللی 3 میلیارد دلار وام تأمین می کند.

یکی دیگر گزارش همچنین از 3 میلیارد دلار برای تأمین اعتبار بدهی برای پروژه LNG موزامبیک تأمین شده است که در آن میتسویی و شرکت شریک اقلیت با 20 درصد به فرانسوی توتال هستند که این پروژه را اداره می کند. بخشی از 14.4 میلیارد دلار ممکن است وارد این پروژه خاص شود.
همچنین در rt.com
شکستن یخ: اولین محموله LNG از قطب شمال روسیه به ژاپن می رسدخبر مرتبط  بیماری همه گیر کورون ویروس باعث انقباض عظیمی در اقتصاد منطقه یورو می شود - RT Business News

ژاپن بزرگترین وارد کننده گاز طبیعی مایع در جهان و در اوایل سال جاری ، Nikkei Asia Review است گزارش داد که امنیت تأمین LNG کشور با شیوع تاج ویروس تهدید شده است ، و در آن زمان انبارها فقط برای دو هفته مصرف کافی است.

از طرف دیگر ، موزامبیک به یک کانون برای صنعت LNG تبدیل شده است ، با تولید 20 میلیارد دلاری LNG برای موزامبیک توتال نزدیک به سالانه 13 میلیون تن سوخت و پروژه راوما اکسون برای تولید حدود 15.2 میلیون تن پس از عملیاتی شدن.

خبر مرتبط  بورس اوراق بهادار توکیو معاملات خود را برای کل روز متوقف می کند ، به دلیل اشکالات عمده "مربوط به هک نیست" - RT Business News

در حال حاضر ، اما تسهیلات موزامبیک LNG تنها موردی در کشور است که تصمیم نهایی را برای سرمایه گذاری دریافت کرده است. اکسون اخیراً گفته است تاخیر انداختن FID آن در Rovuma تا سال آینده به دلیل شرایط فعلی بازار است. قرار است عملیات نقدینگی در سال 2024 مانند موزامبیک LNG به صورت آنلاین انجام شود.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com