چین پیروزی خود را بر فقر مطلق در سراسر کشور اعلام کرد و از سال 2012 99 میلیون نفر را از فقر نجات داد – RT Business News

نه شهرستان فقیر گذشته در جنوب غربی استان گوئیژو چین روز دوشنبه از لیست فقر این کشور حذف شدند. بنابراین ملت یک ماه قبل از مهلت خود-تحمیل شده به فقر مطلق پایان داده است.

به گفته CGTN ، از هفته گذشته مقامات در استانهای باقیمانده و مناطق خودمختار با شهرستان های فقیرنشین به طور پی در پی ، پس از بازرسی های گسترده ، محلات خود را کاملا بدون فقر اعلام کردند. این مناطق شامل منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور ، منطقه خودمختار نینگشیا هوی ، منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ ، استان یوننان ، استان سیچوان و استان گانسو است. گویژو آخرین منطقه در سطح استان بود که اعلام کرد پیروزی بر فقر مطلق است.

خبر مرتبط  صرف نظر از اینکه چقدر پول آمریکایی ها تحت لایحه محرک دریافت می کنند ، برای رسیدگی به مشکلات مالی آنها کافی نیست - پروفسور ولف

در سال 2012 ، حزب کمونیست چین هدف خود را برای پایان دادن به فقر داخلی تا پایان سال 2020 تعیین کرد. معیار خط فقر چین با قیمت 2010 ، 2300 یوان در سال است یا کمی کمتر از یک دلار در روز.
همچنین در rt.com
ما در حال انتقال از قرن آمریکایی به قرن چینی هستیم – ماکس کیزرخبر مرتبط  سقوط بازار نفت آمریكا در سقوط تاريخي به NEGATIVE - RT Business News

در سال 2013 ، از هر سه شهرستان چین یکی برچسب “فقر زده” داشت. این کشور در آن زمان 832 شهرستان به شدت فقیر داشت که بیش از 80 میلیون نفر در آن آسیب دیده بودند. فقط 9 منطقه در سطح استان ، از جمله پکن و شانگهای از مناطق فقیرنشین عاری بودند.

طبق داده های اداره ملی آمار چین ، در هفت سال گذشته ، سالانه به طور متوسط ​​10 میلیون نفر از حق پناهندگی در چین برداشته می شوند. جمعیتی که در فقر مطلق زندگی می کردند از 98.99 میلیون نفر در پایان سال 2012 به 5.51 میلیون نفر در اواخر سال 2019 کاهش یافت. در همین مدت ، تعداد شهرستان های فقیر از 832 به 52 کاهش یافته است.

خبر مرتبط  مارک زاکربرگ در هنگام همه گیری قتل خود را به عنوان ثروت 100 میلیارد دلار - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید