چین پس از منع واردات استرالیا ، به دنبال کک زغال سنگ به مغولستان است – RT Business News

چین در ماه سپتامبر در میان تشدید تنش ها بین پکن و کانبرا ، زغال سنگ متالورژی بیشتری از مغولستان همسایه دریافت کرد تا تأمین کننده اصلی خود استرالیا.

گلوبال تایمز به نقل از داده های اداره کل گمرک مغولستان گزارش داد ، صادرات زغال سنگ از مغولستان ، که همسایه چین به شمال است ، ماه گذشته با 17 درصد افزایش به 4.65 میلیون تن رسید. در این گزارش آمده است که بیش از 96 درصد این محموله ها برای چین بوده است و از این رو مغولستان بزرگترین تامین کننده زغال سنگ متالورژی به این کشور است. طبق گزارش S&P Global Platts ، حمل و نقل از مغولستان به چین در ماه سپتامبر با رکورد بالا روبرو شد و بیش از یک چهارم ماه به ماه و بیش از هشت درصد نسبت به سال قبل جهش کرد.

خبر مرتبط  اقتصاددان هشدار می دهد دلار در سال 2021 سقوط خواهد کرد ، ایالات متحده باید برای رکود اقتصادی دو برابر آماده شود - RT Business News
همچنین در rt.com
“عمیق ترین رکود در طول عمر ما”: ویروس کرونا ویروس رشد اقتصادی استرالیا را به پایان می رساندمحموله های کالا از استرالیا ، که در گذشته منبع اصلی تولید ذغال سنگ کک در چین بود ، در ماه سپتامبر به پایین ترین سطح در سال جاری کاهش یافت و به 2.72 میلیون تن رسید.

تغییر سریع واردات چین در حالی است که گزارش هایی مبنی بر اینکه دیگر زغال سنگ استرالیا در چین خواهان نیست. در اوایل این ماه گزارش شد که نیروگاه های برق چین و کارخانه های تولید فولاد لغو سفارش ها را آغاز کردند ، در حالی که بنادر چین محموله های استرالیایی را پس می زدند. تاکنون هیچ تأیید رسمی توسط هیچ یک از کشورها انجام نشده است.

خبر مرتبط  فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید خود را در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا از سر گرفت - RT Business News
همچنین در rt.com
با بهبود اقتصاد از Covid-19 ، صادرات و واردات چین به بالاترین حد خود رسیده استتنش بین استرالیا و بزرگترین شریک تجاری آن از حدود سه سال پیش آغاز شده است ، زیرا کانبرا ادعا کرده است که نفوذ روزافزون چین در امور داخلی آن وجود دارد – ادعایی که پکن بارها آن را رد کرد. در سال 2018 ، دولت استرالیا به دلیل ممنوع کردن عرضه 5G Huawei و ZTE در چین ، به آتش سوخت.

خبر مرتبط  قیمت های نفت کاهش می یابد زیرا قفل جدید Covid تقاضای جهانی انرژی را تهدید می کند - RT Business News

با بهم ریختن روابط ، پکن عملاً واردات جو استرالیا را ممنوع کرده و محدودیت هایی را برای حمل شراب و گوشت اعمال کرده است. با این حال ، ممنوعیت عرضه زغال سنگ می تواند برای استرالیا دردناک تر باشد ، زیرا سهم بسیار بیشتری از تجارت دوجانبه بین دو کشور را تشکیل می دهد. ذغال سنگ یکی از سه کالای عمده صادراتی استرالیا به چین است که پشت سنگ آهن و گاز طبیعی مایع (LNG) قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید