چین پتانسیل عظیمی در تجارت با روسیه می بیند و هدف آن گسترش همکاری است – RT Business News

لی كقیانگ ، نخست وزیر چین گفت ، گردش تجاری بین چین و روسیه فقط اندك تحت تأثیر شیوع ویروس كرونا قرار گرفته است ، در حالی كه تجارت جهانی در سال جاری كاهش یافته است.

“علیرغم این واقعیت که تجارت بین المللی در جهان در سال جاری به میزان قابل توجهی در حال سقوط است ، تجارت دوجانبه ما بسیار ناچیز ، در حدود دو درصد کاهش می یابد” او روز چهارشنبه گفت.

خبر مرتبط  داو بیش از 800 نقطه سقوط کرد ، بازارهای سهام جهانی به دلیل نگرانی از موج دوم COVID فرو ریختند - RT Business News

“ما هنوز هم پتانسیل عظیم همکاری تجاری را می بینیم” نخست وزیر افزود ، خاطرنشان كرد كه چین علاقه مند به افزایش واردات محصولات روسی است و خواهان رشد متقابل تجارت و سرمایه گذاری است.
همچنین در rt.com
پوتین دستور راه اندازی مارک روسی محصولات سبز “غیر GMO” را صادر می کندخبر مرتبط  پوتین می گوید روسیه از سوزن نفت خارج می شود - RT Business News

بر اساس اطلاعات گمرک ، حجم تجارت بین روسیه و چین در ژانویه تا اکتبر سال گذشته 2.3 درصد کاهش داشت و به بیش از 88.19 میلیارد دلار رسید. پیش بینی می شود تا پایان سال از 100 میلیارد دلار بگذرد.

در سالهای اخیر تجارت بین دو کشور در حال افزایش بوده است و در سال 2019 ، مسکو و پکن گفتند که آنها همه موانع را که می تواند مانع همکاری سریع آنها شود از بین برده اند. دو طرف همچنین هدف بلند پروازانه دو برابر شدن حجم تجارت را به 200 میلیارد دلار تا سال 2024 اعلام کردند.

خبر مرتبط  روسیه با وجود همهگیری Covid-19 ، ذخایر فارکس را افزایش می دهد و آنها را تقریباً به 570 میلیارد دلار می رساند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید