چین واردات طیور آمریكا را پس از برخورد با ویروس كروون ویروس گیاه Tyson Foods متوقف كرد – خبرنامه RT Business

پس از آزمایش صدها نفر از کارگران مثبت برای Covid-19 ، چین محمولات تولیدی از مرغ را از یک گیاه متعلق به غول گوشتی مستقر در آرکانزاس تعلیق کرد.

اداره کل گمرک چین در وب سایت خود گفت: تمام محصولات ارسال شده از گیاه آسیب دیده ، از جمله محصولاتی که اخیراً وارد بنادر چین شده اند و هنوز در حال گذر هستند ، به طور موقت بازداشت می شوند. حجم گوشتی که تحت تأثیر تصمیم قرار گرفته است نامشخص است.

گمرک چین اعلام کرد که تعلیق صادرات پس از آن رخ داد “خوشه ای از عفونت های کورو ویروس در میان کارگران تأیید شد” در کارخانه Tyson Foods.
همچنین در rt.com
هنگامی که ترامپ فشار را فشار می دهد ، شرکت های چینی آمریکا را رها می کنندخبر مرتبط  کارفرمایان آمریکایی رکورد 2 میلیون شغل را به عنوان ویروس کرونا ویران کردند - اقتصاد کسب و کار RT

هفته گذشته ، شرکت آمریکایی نتایج آزمایش کورو ویروس در مقیاس بزرگ را در تأسیسات خود در مناطق بنتون و واشنگتن فاش کرد. بیش از 480 کارمند ، یا 13 درصد از کارگران ، به ویروس آلوده شده اند. Tyson Foods می گوید که اکثر آنها علائم Covid-19 را نشان ندادند.

بیشتر بخوانید

در حالی که این شرکت به رسانه ها گفت که در حال تصمیم گیری در مورد تصمیم پکن است ، تأکید کرد که هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس از طریق غذا وجود ندارد. همچنین خاطرنشان کرد که این کشور با مقامات ایمنی مواد غذایی آمریکا همکاری نزدیک دارد “اطمینان حاصل شود که ما تمام مواد غذایی خود را مطابق با الزامات ایمنی دولت تولید می کنیم.”

از زمان وقوع شیوع جدیدی که در هفته گذشته در بازار عمده فروشی Xinfadi رخ داده ، پکن از شدت اضطراب برخوردار بوده است. چین گفت که بخش های تجاری گوشت و غذاهای دریایی موجود در بازار را به شدت آلوده به تاجی آلوده کرده است. شیوع جدید در مورد ماهی قزل آلا وارداتی مقصر است ، اما این تأیید نشده است. برخی دیگر می گویند افراد آلوده می توانستند وارد بازار شوند و در نزدیکی محصولات عطسه یا سرفه کردند.

خبر مرتبط  منطقه یورو پس از بدترین سه ماهه خود با بحران عمیق اقتصادی روبرو است - RT Business News

واردات مرغ طیور ایالات متحده به چین از زمان برداشته شدن ممنوعیت تقریباً پنج ساله محموله ها در نوامبر 2019 افزایش یافته است. این ممنوعیت قبلی پس از برخورد آمریكا توسط شیوع آنفولانزای مرغی اعمال شد.

بسته به مدت زمان تعلیق محموله های مرغداری ، ممکن است در تجارت تجاری ایالات متحده و چین تأثیر داشته باشد ، که براساس آن پکن مجبور است خرید محصولات مزرعه آمریکایی را از جمله موارد دیگر به میزان قابل توجهی افزایش دهد. علاوه بر این نگرانی های قبلی مبنی بر این که این بیماری همه گیر ممکن است به دلیل اختلال در زنجیره تأمین و تأثیر کلی آن بر اقتصاد این کشور از وعده های معاملات تجاری چین باشد.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد كه سرمایه گذاری مستقیم مستقیم خارجی جهانی در سال جاری 40 درصد كاهش یافته است - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید