چین “هوشمندترین” ایستگاه مگا برق آبی مجهز به جهان (عکس ، VIDEOS) – اخبار تجاری RT

اولین واحد تولید برق نیروگاه برق آبی وودونگد در چین از روز دوشنبه با موفقیت به بهره برداری رسید. Wudongde هفتمین نیروگاه بزرگ آبی جهان و چهارمین کشور بزرگ در چین است.

مراسم پرتاب با حضور رئیس جمهور چین شی جینپینگ برگزار شد.

بنام “هوشمندترین” ایستگاه آبی در جهان ، در مرز استان های سیچوان و یوننان در جنوب غربی چین واقع شده است. این ایستگاه با استفاده از فناوری های هوشمند برش ، از جمله نظارت بر دما در زمان واقعی و تجهیزات پیشرفته تزریق ساخته شده است.

دماسنج ها و لوله های خنک کننده در بتن تعبیه شده اند تا دمای آن در زمان واقعی تشخیص داده شود. می توان جریان آب را بطور خودکار تنظیم کرد تا فرایند خنک کننده بتن به روشی هوشمندانه انجام شود.

خبر مرتبط  بانک های بزرگ می توانند در انتقال انرژی جهانی میلیاردها دلار از دست بدهند - RT Business News

Wudongde اولین سد در جهان است که بطور کامل از سیمان کم حرارت استفاده می کند که می تواند اختلافات زیادی در دما را تحمل کند. اختلاف دما که باعث ترک خوردگی بتن شده و امنیت سد را تهدید می کند ، یک مشکل جهانی در مهندسی برق است.

Wudongde به عنوان یک سد قوس دو قوس بتونی با حداکثر ارتفاع 270 متر طراحی شده است. بستر پایه سد فقط 51 متر ضخامت دارد که باعث می شود ایستگاه برق آبی باریکترین سد قوس 300 متری جهان در حال حاضر باشد. بتن “نازک” قادر به ذخیره تقریباً 7.4 میلیارد متر مکعب آب در مخزن خود خواهد بود.

خبر مرتبط  آلمان خواهان عوارض جاده ای پتو در طی هشت سال در همه بزرگراه های اروپا است - RT Business News

طول حفاری کارگاه اصلی نیروگاه زیرزمینی در سد وودونگد رکورد جهانی را با ارتفاع 89.8 متر ، معادل یک ساختمان 30 طبقه شکست.

این نیروگاه پس از آغاز به کار 12 واحد تولیدی خود می تواند سالانه 38.9 میلیارد کیلووات برق تولید کند. این پروژه قرار است در دسامبر 2021 به طور کامل تکمیل شود.

میزان انرژی تولید شده توسط ودونگده موجب صرفه جویی در 12.2 میلیون تن زغال سنگ استاندارد و کاهش انتشار دی اکسید کربن و دی اکسید گوگرد به میزان 30.5 میلیون تن و 104000 تن در هر سال می شود.

Wudongde به همراه نیروگاه برق آبی Biethetan ، ایستگاه برق آبی Xiluodu و ایستگاه برق آبی Xiangjiaba بخشی از آبشار از ایستگاه های برق در رودخانه Jinsha را تشکیل می دهند. این خوشه ظرفیت نصب شده بیش از 46 میلیون کیلووات دارد و سالانه حدود 190 میلیارد کیلووات ساعت ساعت برق تولید می کند.

خبر مرتبط  بانکدار باسابقه - RT Business News می گوید: "هند با بازگشت اقتصاد به رشد" بدترین عقب است "

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید