چین هند را به نقض بازار متهم می کند زیرا بیشتر برنامه های چینی ممنوع هستند – RT Business News

پکن می گوید هند پس از ممنوعیت 47 برنامه چینی به دلیل ادعاهای امنیتی ، هند اصول و قوانین اساسی بازار جهانی (WTO) را نقض می کند.

این اقدام فشار بیشتری به روابط متشنج بین پرجمعیت ترین کشورهای جهان می افزاید. در اوایل سال جاری ، دهلی نو 177 برنامه تلفن همراه چینی از جمله سرویس بسیار محبوب اشتراک ویدیو TikTok و بازی نبرد چند نفره آنلاین Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) را ممنوع کرد. طبق TechCrunch ، در این مرحله ، هیچ برنامه چینی در میان 500 برنامه برتر مورد استفاده در هند باقی نمانده است.
همچنین در rt.com
این کارشناس می گوید هند احتمالاً از پیوستن به بزرگترین قرارداد تجارت آزاد جهان به نفع معاملات دوجانبه منصرف خواهد شدخبر مرتبط  دزدان دریایی نفت به طور خطرناکی به آبهای آمریکا نزدیک هستند - اخبار تجاری RT

“ما قاطعانه مخالف استفاده مکرر طرفداران هند از” امنیت ملی “بهانه ای برای منع برخی از برنامه های تلفن همراه با زمینه چینی هستیم” سخنگوی سفارت چین در هند جی رونگ گفت ، با تأکید بر این موضوع “چین و هند به جای تهدید ، فرصت های توسعه برای یکدیگر هستند.”

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیان اظهار داشت “نگرانی های جدی” بیش از اقدامات جدی توسط همسایه خود ، خواستار اصلاح فوری “رویکرد تبعیض آمیز و جلوگیری از آسیب بیشتر به همکاری دو جانبه.”
همچنین در rt.com
اقتصاد دیجیتال چین در سال 2019 بیش از 5 تریلیون دلار استخبر مرتبط  بازار سهام سهام حباب گسترده ای را که متعلق به فدرال رزرو است ، می گوید: Boom Bust RT - News Business News

روابط دیپلماتیک و اقتصادی بین دو ملت پس از کشته شدن تعدادی از سربازان هندی در درگیری نظامی با نیروهای چینی در هیمالیا در ماه ژوئن ، بدتر شد. از آن زمان ، احساسات “تحریم چین” در سراسر رسانه های اجتماعی هند گسترش یافته است ، افرادی که ویدیوهایی را نشان می دهند که تخریب محصولات ساخت چین را نشان می دهد.

در اوایل سال جاری ، دهلی نو نیز سیاست سرمایه گذاری خارجی خود را تغییر داده است ، طبق آن سرمایه گذاران چینی قبل از سرمایه گذاری در شرکت های هندی نیاز به تأیید دولت دارند. این اقدام باعث کاهش سرمایه گذاری چینی ها در استارت آپ های هندی شده است.

خبر مرتبط  مسکو و ریاض "بسیار نزدیک" به معامله نفتی - صندوق ثروت مستقل روسیه - اخبار تجاری RT

در حال حاضر چین بزرگترین منبع واردات برای هند است. طبق آخرین اطلاعات رسمی ، تجارت دوجانبه بین دو کشور در سال 2019 به 97 میلیارد دلار رسیده است که دو سوم آن واردات هند است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید