چین “نشانگر تسریع در بهبود اقتصادی” را نشان می دهد زیرا صادرات و واردات برای اولین بار از زمان ابتلا به بیماری Covid-19 رشد می کند – RT Business News

داده های گمرک چین انتظارات کاهش روز سه شنبه را کاهش داده و نشان می دهد که صادرات و واردات در ماه ژوئن رشد قابل توجهی داشته است. با افزایش محدودیت ها ، داده های مثبت به دست می آید و کشورها شروع به بازگشایی اقتصاد خود کردند.

براساس این آمار ، علیرغم انتظارات بازار برای کاهش 10 درصدی ، واردات چین در ماه ژوئن 2.7 درصد افزایش یافته است. آنها در ماه مه 16.7 درصد بینی خود را از دست داده بودند.

صادرات همچنین به طور غیر منتظره با رشد 0.5 درصدی ، در مقایسه با تخمین های تحلیلگر از افت 1.5 درصدی به دنبال کاهش 3.3 درصدی در ماه مه.

خبر مرتبط  آمریکایی ها تریلیون دلار پول نقد جمع کردند در میان همه گیری و عدم اطمینان انتخابات ریاست جمهوری - مورگان استنلی - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه اولین محموله روغن قطب شمال را به چین تحویل می دهد“پیشرفت چشمگیر در واردات چین نشانه تسریع در بهبود اقتصادی این کشور است ، که عمدتا با افزایش قابل توجه سرمایه گذاری در بخش هایی از قبیل املاک و مستغلات و زیرساخت ها روبرو بوده است.” تحلیلگر چین در شرکت مشاوره DuckerFrontier Boyang Xue به رویترز گفت.

تحلیلگران انتظار دارند که واردات این کشور همچنان ادامه یابد زیرا افزایش محرک مالی باعث افزایش تقاضای داخلی می شود.

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده بالاتر می رود ، و میلیون ها نفر هنوز بیکار هستند - RT Business News

داده ها نشان می دهد ، مازاد تجاری چین با ایالات متحده در ماه ژوئن به 29.41 میلیارد دلار افزایش یافت ، در مقابل در ماه مه 27.89 میلیارد دلار.
همچنین در rt.com
ذخایر ارزی 3 هزار میلیارد دلاری چین همچنان در حال رشد استسخنگوی گمرک چین لیو کوئین سه شنبه گفت: “در مواجهه با مشکلات ناشی از همه گیری ناگهانی ، ما هنوز به تعهدات خود عمل می کنیم و توافق نامه (تجارت) را به اجرا می گذاریم.”

بیشتر بخوانید: چین قرار است در خرید انرژی ایالات متحده کوتاهی کند

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در طول بیماری همه گیر Covid-19 به 55 میلیون - RT Business News

در همین حال ، رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ هفته گذشته اظهار داشت كه وی به دنبال مذاكره برای توافق تجاری “مرحله دو” با چین نیست زیرا روابط بین واشنگتن و پكن انجام شده است. “به شدت آسیب دیده” به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 و سایر موارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید