چین می گوید ایالات متحده با تحریم TikTok – قوانین تجارت جهانی را نقض کرد – RT Business News

پکن ایالات متحده را به نقض قوانین تجارت جهانی در مورد ممنوعیت برنامه های ساخت چین ، از جمله TikTok و WeChat متهم کرده است.

طبق شکایتی که در جلسه غیرعلنی سازمان تجارت جهانی (WTO) ابراز شد ، شریک تجاری چین اقداماتی را انجام می داد که “به وضوح با قوانین WTO ناسازگار است ، خدمات تجارت فرامرزی را محدود می کند و اصول اساسی و اهداف سیستم تجارت چند جانبه را نقض می کند.”

ایالات متحده در این نشست گفت كه اقداماتش علیه برنامه های چینی در دفاع از امنیت ملی آن است. این توافقنامه به توافق نامه عمومی WTO در زمینه خدمات اشاره دارد که اجازه چنین اقداماتی را در موارد مختلف می دهد “مربوط به عرضه خدمات به طور مستقیم یا غیرمستقیم به منظور تأسیس یک تأسیس نظامی انجام می شود.”

چین استدلال کرده است که جمع آوری داده های TikTok عملی استاندارد برای هزاران برنامه در سراسر جهان است و اقدامات واشنگتن “سو abuseاستفاده روشن” از مقالات مربوطه

خبر مرتبط  قیمت های مصرف کننده در چین برای اولین بار در بیش از یک دهه گذشته کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
behavior رفتار زورگویی ’: چین دولت ترامپ را به تلاش برای سو ban استفاده از قدرت در ممنوع کردن TikTok به of سو‘ استفاده از قدرت’ متهم می کنددونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، TikTok را به تهدید امنیت ملی آمریکا و جمع آوری داده ها برای پکن از طریق شرکت مادر برنامه ByteDance متهم کرده است. هر دو پکن و این شرکت این ادعاها را رد کردند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های آلمان در روسیه علی رغم بحران همه گیر و تحریم های غرب دوباره در مسیر خود قرار گرفت - اخبار تجاری RT

ترامپ با یک سری سفارشات برنامه های معروف چینی را هدف قرار داده است که هدف آنها ممنوع کردن تجارت با آنها یا بارگیری آنها از فروشگاه های برنامه آمریکایی است. علاوه بر این ، دولت ترامپ می خواهد فروش TikTok را به یک خریدار آمریکایی تا 14 نوامبر وادار کند.

خبر مرتبط  بازار جهانی تلفن های هوشمند در سال 2020 تقریبا 9 درصد کاهش می یابد - گزارش - اخبار کسب و کار RT

ByteDance قبلاً بحث انتقال مالکیت برنامه به غول فناوری ایالات متحده Oracle را آغاز کرده است. یک شرکت جدید ، TikTok Global ، نظارت بر عملیات ایالات متحده را بر عهده خواهد داشت. ترامپ این توافق را تصویب کرده است که به گفته وی ، توافق نامه ارائه خواهد شد “100 درصد” امنیت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید