چین می گوید ایالات متحده با تحریم TikTok – قوانین تجارت جهانی را نقض کرد – RT Business News

پکن ایالات متحده را به نقض قوانین تجارت جهانی در مورد ممنوعیت برنامه های ساخت چین ، از جمله TikTok و WeChat متهم کرده است.

طبق شکایتی که در جلسه غیرعلنی سازمان تجارت جهانی (WTO) ابراز شد ، شریک تجاری چین اقداماتی را انجام می داد که “به وضوح با قوانین WTO ناسازگار است ، خدمات تجارت فرامرزی را محدود می کند و اصول اساسی و اهداف سیستم تجارت چند جانبه را نقض می کند.”

ایالات متحده در این نشست گفت كه اقداماتش علیه برنامه های چینی در دفاع از امنیت ملی آن است. این توافقنامه به توافق نامه عمومی WTO در زمینه خدمات اشاره دارد که اجازه چنین اقداماتی را در موارد مختلف می دهد “مربوط به عرضه خدمات به طور مستقیم یا غیرمستقیم به منظور تأسیس یک تأسیس نظامی انجام می شود.”

چین استدلال کرده است که جمع آوری داده های TikTok عملی استاندارد برای هزاران برنامه در سراسر جهان است و اقدامات واشنگتن “سو abuseاستفاده روشن” از مقالات مربوطه

خبر مرتبط  ثروتمندترین روسیه به دلیل تاج ویروس میلیارد ها دلار را از دست می دهند ... اما آنها هنوز هم غنی هستند - RT Business News
همچنین در rt.com
behavior رفتار زورگویی ’: چین دولت ترامپ را به تلاش برای سو ban استفاده از قدرت در ممنوع کردن TikTok به of سو‘ استفاده از قدرت’ متهم می کنددونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، TikTok را به تهدید امنیت ملی آمریکا و جمع آوری داده ها برای پکن از طریق شرکت مادر برنامه ByteDance متهم کرده است. هر دو پکن و این شرکت این ادعاها را رد کردند.

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده بالاتر می رود ، و میلیون ها نفر هنوز بیکار هستند - RT Business News

ترامپ با یک سری سفارشات برنامه های معروف چینی را هدف قرار داده است که هدف آنها ممنوع کردن تجارت با آنها یا بارگیری آنها از فروشگاه های برنامه آمریکایی است. علاوه بر این ، دولت ترامپ می خواهد فروش TikTok را به یک خریدار آمریکایی تا 14 نوامبر وادار کند.

خبر مرتبط  اقتصاد روسیه در میان بیماری های همه گیر بهتر از اکثر کشورها عمل می کند - پوتین - RT Business News

ByteDance قبلاً بحث انتقال مالکیت برنامه به غول فناوری ایالات متحده Oracle را آغاز کرده است. یک شرکت جدید ، TikTok Global ، نظارت بر عملیات ایالات متحده را بر عهده خواهد داشت. ترامپ این توافق را تصویب کرده است که به گفته وی ، توافق نامه ارائه خواهد شد “100 درصد” امنیت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید