چین می تواند نوکیا و اریکسون را در واکنش به ممنوعیت اتحادیه اروپا در مورد هواوی – RT Business News – تحریم کند

وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش داد ، اگر اعضای اتحادیه اروپا از رهبری ایالات متحده و انگلیس در ممانعت Huawei در چین از شبکه های 5G استفاده کنند ، مجازات هایی را علیه دو تولید کننده تجهیزات بزرگ ارتباط از راه دور در اروپا در نظر گرفته است.

براساس منابع WSJ ، وزارت بازرگانی چین در حال کنترل کنترل صادرات است که مانع ارسال نوکیا و اریکسون از ارسال کالاهایی که در چین به کشورهای دیگر می شود ، می شود. یک منبع افزود: این اقدامات فقط در صورت بدترین سناریو ممکن است اعمال شود که در آن کشورهای اروپایی استفاده از تجهیزات را از تأمین کنندگان چینی برای ایجاد 5G منع کنند.
همچنین در rt.com
اقدام انگلیس برای ممنوعیت هواوی از شبکه 5G نشان می دهد ایالات متحده سیاست خارجی انگلیس را دیکته می کند – جورج گالووی به Boom Bustخبر مرتبط  نام تجاری استرالیا با پرداخت 28000 دلار جریمه بیش از "لباس فعال ضد ویروس" - RT Business News

این به دنبال تصمیم هفته گذشته دولت انگلستان مبنی بر ممنوعیت غول فناوری چینی هواوی از شبکه 5G خود است ، با اینكه تمام شركت های مخابراتی انگلیس دستور دادند تا سال 2027 از شر تجهیزات Huawei خود خلاص شوند. که در ابتدا شاهد آن بود که به شرکت اجازه می دهد تا نقش محدودی در شبکه های 5G انگلیس داشته باشد.

چین با انتقاد از تصمیم انگلیس مبنی بر محرومیت هوآوی ، هشدار تلافی ، در حالی که سخنگوی هواوی گفته است که این تصمیم می تواند منجر به کند شدن نوآوری دیجیتالی در انگلیس شود.

خبر مرتبط  خزانه داری ایالات متحده و فدرال رزرو آمریکا مانند شرکایی هستند که باعث جریحه دار کردن مردم آمریکا می شود - پیتر شیف - RT Business News

در همین حال ، رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ تحریم انگلیس را تحسین كرد و حتی اعتبار این تصمیم را گرفت ، به این فكر كرد كه او شخصاً “بسیاری از كشورها را قانع كرده است” كه با این شركت چینی تجارت نكرده اند. وزیر بهداشت ، مته هنكوك بعداً اظهارات رئیس جمهور آمریكا را رد كرد و تأكید كرد كه دولت انگلیس فقط به “مشاوره فنی” متخصصان خود اعتماد كرده است.
همچنین در rt.com
انگلیس تصمیم می گیرد هواوی را از غول فناوری 5G و فناوری خود منع کند تا سال 2027 از شبکه خارج شودایالات متحده بیش از یک سال است که در سطح جهانی فعالیت می کند تا ملت ها را متقاعد کند که هواوی را از شبکه های 5G خود منع کنند. واشنگتن ادعا کرده است که این شرکت چینی خطری امنیتی را ایجاد کرده و به اشتراک گذاری اطلاعات انگلیس و آمریکا را تهدید می کند. در این بیانیه آمده است که اجازه دسترسی هواوی به بازار “جنون” است.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در طول بحران کروناویروس بیش از 47 میلیون نفر - RT Business News

دولت آمریكا سال گذشته شركت چینی را در لیست سیاه قرار داد و به طور فزاینده ای بر متحدان آمریکایی در اروپا از جمله انگلیس و آلمان فشار می آورد تا همین كار را انجام دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید