چین می تواند به معامله گسترده تجارت آسیا و اقیانوسیه که توسط ایالات متحده رها شده است بپیوندد – RT Business News

ژاپن ممکن است یک پیمان عمده تجارت آزاد منطقه ای را گسترش دهد تا شامل چین شود. این توافق نامه که به عنوان CPTPP شناخته می شود ، شامل 11 کشور در آسیا و اقیانوسیه است که پس از روی کار آمدن ایالات متحده به سیاست های حمایت گرایانه ، تصمیم گرفتند بازارهای خود را باز نگه دارند.

“ژاپن از طریق انعقاد زودهنگام توافقنامه RCEP و اجرای مداوم و گسترش CPTPP به عنوان کرسی سال آینده ، آرزوی منطقه تجارت آزاد آسیا و اقیانوسیه را خواهد داشت.” نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا قبل از نشست APEC در روز جمعه گفت.
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کرد ، کنار گذاشته شدخبر مرتبط  گازپروم روسیه خسارات گسترده ای را برای کاهش قیمت انرژی و استهلاک روبل برای سال 2020 ثبت کرد - RT Business News

اقتصادهای مندرج در توافق نامه جامع و مترقی مشارکت بین اقیانوس آرام (CPTPP) تقریباً نیم میلیارد مصرف کننده را نشان می دهند و 13.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهند. توافق نامه تجاری اساساً یک نسخه به روز شده از مشارکت سرنوشت ساز Trans-Pacific (TPP) است. این معامله توسط دولت اوباما مورد مذاکره قرار گرفت ، اما قبل از روی کار آمدن دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و بیرون کشیدن ایالات متحده از پیمان تجاری ، تصویب نشد.

پکن قبلاً تأکید کرده بود که پذیرش ایده پیوستن به توافق نامه تجارت آزاد دیگر است. سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه گفت ، وانگ یی وزیر امور خارجه چین در سفر هفته آینده خود با طرف ژاپنی در مورد این موضوع گفتگو خواهد کرد.

خبر مرتبط  آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ تحقیقات Boom Bust RT - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
انگلیس اولین توافق مهم تجارت آزاد پس از Brexit را با ژاپن امضا کردCPTPP می تواند یک توافق عظیم دیگر برای چین و برخی دیگر از اقتصادهای منطقه ای باشد که هفته گذشته بزرگترین منطقه تجارت آزاد جهان را با همکاری اقتصادی اقتصادی منطقه ای (RCEP) ایجاد کرد.

یکی دیگر از اعضای بالقوه CPTPP انگلیس است. در سپتامبر طرف انگلیسی اعلام کرد که این کار را انجام داده است “یک گام مهم”o پیوستن “یکی از بزرگترین و پویاترین مناطق تجارت آزاد جهان” همانطور که بحث در مورد الحاق خود را با 11 کشور دیگر آغاز کرد. این معامله می تواند برای لندن سودمند باشد ، زیرا برخی از بزرگترین شرکای تجاری غیر اروپایی آن از جمله امضا کنندگان CPTPP هستند. امضای چنین توافقی می تواند سریعتر و ساده تر از مذاکره در مورد چندین پیمان تجاری جدید با هر کشور باشد.

خبر مرتبط  روسیه به ذخیره سازی طلا ادامه می دهد و ذخایر فارکس را به بالاترین حد خود می رساند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید