چین می تواند بازیابی تقاضای نفت را به سطوح قبل از همه گیر منجر کند – RT Business News

مقامات صنعت به رویترز گفتند ، دومین مصرف کننده بزرگ جهان در جهان ، چین ، می تواند تقاضای جهانی نفت را تسریع کند ، زیرا بیشتر کشورها همچنان از عقب نشینی های COVID-19 بیرون می آیند.

تلاشهای جهانی برای مهار شیوع ویروس باعث ویرانی بازارهای نفتی شده است و تقریباً 70 درصد از قیمتهای جهانی تا اواسط آوریل از بین می روند و منجر به افزایش عظیم موجودی نفت و سوخت می شوند.

“از سرگیری سریع تقاضای نفت چین ، 90 درصد از سطوح قبل از COVID تا پایان ماه آوریل و بالاتر رفتن ، نشانگر استقبال برای اقتصاد جهانی است.” گفت جیم بورخارد ، معاون رئیس جمهور و رئیس بازارهای نفت در IHS Markit.

خبر مرتبط  اقتصاد چین "لوکوموتیو" برای بهسازی جهانی پس از همه گیر - اقتصاددان سوئیس - اخبار تجاری RT

او اضافه کرد: وی گفت: “وقتی فکر می کنید که تقاضای نفت در چین – اولین کشور تحت تأثیر ویروس – در ماه فوریه بیش از 40٪ کاهش یافته است – درجه ای که به عقب می خورد ، دلیل برخی خوش بینی ها در مورد روندهای بهبود اقتصادی و روند بهبود تقاضا را نشان می دهد. مانند اروپا و آمریکای شمالی. ”
همچنین در rt.com
روسیه از عربستان سعودی به عنوان برترین تأمین کننده نفت خام چین پیشی می گیردطبق مشاوره انرژی Wood Wood Mackenzie ، میزان مصرف نفت چین در نیمه دوم سال می تواند 2.3 درصد افزایش یابد و به 13.6 میلیون بشکه در روز (bpd) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، که ناشی از افزایش حمل و نقل و استفاده صنعتی است. “تا سه ماهه سوم ، تقاضا برای بنزین چین از مدت مشابه سال گذشته با سه درصد افزایش یافته و به 3.5 میلیون بشکه در روز رسیده است.” این مشاور گفت ، افزود: مصرف دیزل می تواند در مدت مشابه 1.2 درصد به 3.4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

خبر مرتبط  صادرات چین در ماه ژوئیه به دلیل تقاضا برای ماسک های پزشکی و سایر کالاهای قفل شونده - RT Business News

پیش بینی های آن در تضاد با آژانس بین المللی انرژی (IEA) است ، که در گزارش ماه مه اعلام کرد که تقاضای چین در مقایسه با سال گذشته پنج درصد کاهش می یابد و در نیمه دوم به 13.2 میلیون بشکه در روز می رسد.

چین تاکنون مسیر بهبود تقاضا را رهبری کرده است. پس از این ، سایر کشورها مانند کره جنوبی ، استرالیا و ویتنام که موارد ویروس در آنها تحت کنترل هستند ، باعث افزایش تقاضای نفت خواهند شد. “ گفت: تحلیلگر FGE سری Paravaikkarasu.

خبر مرتبط  آیا اپراتورهای خط لوله آمریکا از بحران نفت جان سالم به در خواهند برد؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
با کاهش قیمت نفت زیر 0 دلار ، چین نرخ انباشت نفت خام را دو برابر می کندقیمت های بنچمارک با کاهش اقدامات خنثی کاهش یافته است ، به این ترتیب معاملات آتی برنت 50 درصد و معاملات آتی ایالات متحده غربی تگزاس واسطه (WTI) از اول ماه مه بیش از 90 درصد رشد کردند. 36.89 دلار در هر بشکه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید