چین ممکن است تعرفه های گسترده ای را برای شراب استرالیا وضع کرده و سایر واردات را ممنوع کند – RT Business News

گروه های صنعت استرالیا می ترسند که ممکن است بازار سودآور چین را از دست دهند در میان گزارش ها مبنی بر اینکه پکن می تواند عوارض ضد دامپینگ شراب استرالیا را سیلی بزند و به دلیل تیره شدن روابط بین دو کشور ، واردات دیگر را به حالت تعلیق درآورد.

روزنامه South China Morning Post (SCMP) گزارش داد که دولت چین ممکن است از هفته آینده بیش از 200 درصد وظیفه ای را به شراب استرالیا تحمیل کند. این یک ضربه دردناک برای مارک های شراب استرالیایی و صادر کنندگان خواهد بود ، زیرا این کشور بزرگترین صادر کننده شراب به چین است.

اخبار مربوط به تعرفه های رو به افزایش گزارش ها حاکی از آن است که پکن حاکی از محدودیت جدید صادرات استرالیا به ارزش میلیاردها دلار است. این محدودیت ها ممکن است حمل شراب استرالیایی ، خرچنگ دریایی ، شکر ، ذغال سنگ ، الوار ، پشم ، جو و مس را هدف قرار دهد.
همچنین در rt.com
چین ممکن است با تشدید تنش های تجاری ، واردات گندم استرالیایی را ممنوع کند – منابعتحقیقات ضد دامپینگ شراب استرالیا از ماه آگوست ، هنگامی که انجمن نوشیدنی های الکلی چین (CADA) خواست از صنعت شراب داخلی محافظت کند و بررسی کند که آیا شراب های استرالیایی وارداتی در زیر فروخته می شود ، ادامه دارد. “نمایشگاه” قیمت. اعتقاد بر این است که تحقیقات ، که در ابتدا به مدت یک سال انجام می شد ، ممکن است به محض هفته آینده ، هنگامی که دولت پرسشنامه های صادرکنندگان را بررسی می کند ، نتایج حاصل کند.

“ما واقعاً فکر نمی کردیم که به این مرحله برسد ،” لی وی ، مدیر عامل صادر کننده شراب استرالیایی و تولیدکننده شراب Swan Wine Group ، به نقل از SCMP ، گفت.

ادامه مطلب

نگرانی های صنعت صادرات شراب استرالیا در حال افزایش است ، زیرا تعلیق ادعا شده ممکن است از روز جمعه اعمال شود. گروه Swan Wine در میان بسیاری از صادرکنندگان بود که طبق گزارشات از مشتریان چینی برای لغو یا تعلیق سفارشات شراب تماس گرفتند. مدیر عامل می گوید او بسیار است “ناامید” با پیشرفت ها ، اما او امیدوار است که دولت موریسون بتواند روابط دوجانبه حاصل شده را احیا کند “یک نقطه انجماد”

تنش بین استرالیا و بزرگترین شریک تجاری آن حدود سه سال است که شدت گرفته است ، پس از آنکه کانبرا ادعا کرد که نفوذ روزافزون چین در امور داخلی آن وجود دارد – ادعایی که توسط پکن بارها رد شد.

در سال 2018 ، دولت استرالیا به دلیل ممنوع کردن عرضه 5G Huawei و ZTE در چین ، به آتش سوخت. آخرین اوضاع هنگامی رخ داد که استرالیا خواستار تحقیق بین المللی درباره ریشه شیوع ویروس کرونا در آوریل شد.

یک صادرکننده شراب دیگر به SCMP گفت که تمام سفارش های وی متوقف شده است ، و خاطرنشان کرد که این ممنوعیت بازیکنان صنعت را ترک کرد “بی حرف.”

در اوایل این هفته ، مدیر عامل انگور و شراب استرالیا ، تونی باتاگلین ، به گاردین گفت که از 20 صادرکننده شراب استرالیایی تماس گرفته است. آنها شکایت داشتند که شرکای چینی آنها از آنها خواسته اند از روز جمعه به بعد انتظار ترخیص محصولات گمرکی چین را نداشته باشند. باتاگلین خاطرنشان کرد که مشخص نیست که آیا همه واردکنندگان شراب در چین تحت چنین محدودیت هایی بوده اند یا فقط برخی از آنها.
همچنین در rt.com
‘احساس امنیت کاذب’: مارک استرالیایی با پرداخت 28000 دلار جریمه از خط “لباس فعال ضد ویروس” مواجه استپکن به طور رسمی چنین اقداماتی را تأیید نکرد ، و باعث شد کانبرا خواستار توضیح در مورد محدودیت ها و تعرفه های احتمالی شود.

“چین به طور مداوم هرگونه هدف قرار دادن استرالیا را رد کرده و در مورد تعهد خود به قوانین تجارت صحبت کرده است” وزیر تجارت سایمون بیرمنگام به نقل از رسانه ها گفت. “با توجه به اظهارات آنها ، ما از مقامات ذیربط چینی می خواهیم که نگرانی های بخشهایی مانند تجارت غذاهای دریایی را برطرف کنند تا اطمینان حاصل شود کالاهای آنها بدون اختلال وارد بازار چین می شود.”

با این حال ، بعداً تعلیق صادرات توسط روزنامه وابسته به دولت گلوبال تایمز گزارش شد. مقاله با عنوان “استرالیا از دست دادن بازار چین عصبی است” توسط برخی از رسانه های استرالیایی به عنوان تایید محدودیت های نزدیک به نظر گرفته شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  بانک فدرال با ایجاد تریلیون دلار در تسکین کورو ویروس ایجاد حباب در بازار سهام - RT Business News