چین ممکن است به عنوان اشتهای جهانی برای افزایش فلز ، قرارداد مس با ارزش یوان را در بورس شانگهای آغاز کند – RT Business News

بزرگترین مصرف کننده فلزات در جهان ، چین در حال باز کردن بازار کالاهای خود است ، زیرا دولت می خواهد قدرت قیمت گذاری در بازارهای تحت سلطه خود را افزایش دهد. مس هدف اصلی آرزوهای کشور است.

از روز پنجشنبه ، سرمایه گذاران خارج از کشور می توانند معاملات آتی مس را در بورس انرژی بین المللی شانگهای انجام دهند. اندازه قرارداد همان اندازه ای است که برای بازرگانان محلی در نظر گرفته شده است ، اما مالیات و عوارض گمرکی را شامل نمی شود و به انبارهای پیوند خورده تحویل داده می شود و به آن کمک می کند تا به طور فعال با بورس فلزات لندن رقابت کند.

خبر مرتبط  مالزی اتهامات کیفری علیه گلدمن ساکس را به دلیل غارت صندوق دولتی پس از سرفه کردن میلیارد دلار بانک وال استریت ، کنار گذاشت - RT Business News

براساس BMO Capital Markets ، چین اکنون بیش از نیمی از مصرف مس جهان را تشکیل می دهد ، این در حالی است که 39 درصد در سال 2010 و 12 درصد در سال 2000 است.
همچنین در rt.com
با کم رنگ شدن نتایج همه گیری ، فعالیت کارخانه چین در نزدیک به یک دهه گذشتهبهبود کشور از بحران ویروس کرونا باعث شد واردات مس در سه ماهه دوم دو میلیون تن باشد.
داده های رسمی نشان داد که واردات مس توسط چین در 9 ماه نخست سال 2020 نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش داشته و به 4.99 میلیون تن رسیده است. طبق گفته اداره کل گمرک ، این میزان در حال حاضر بیش از 4.98 میلیون تن واردات چین در کل سال 2019 است.

خبر مرتبط  چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که آنها از فناوری خود عقب هستند - RT Business News

قیمت جهانی مس به دلیل بهبود سریع اقتصاد چین در دوران پس از همه گیری ، به بالاترین رکورد دو ساله رسیده است. کارشناسان صنعت پیشنهاد می کنند که بخشهای در حال توسعه قدرت و ساخت چین به تقاضای مس ادامه می دهند و عامل اصلی رشد جهانی مصرف مس می شوند.
همچنین در rt.com
چین در رقابت پس از Covid برای سلطه اقتصادی جهانی – Max Keizer“این به دلیل مصرف سالم در چین به دلیل بسته محرک اقتصادی و تقاضای صنعت ساخت و ساز و همچنین بهبود احساسات بازار است.” آژانس بین المللی رتبه بندی اعتبار Fitch Ratings در بیانیه اخیر گفت.

خبر مرتبط  بیکاری در ایالات متحده به بیش از 30 میلیون دلار افزایش یافته است ، زیرا اقتصاد ویرانگر کرون ویروسی - مجله RT Business News

چین قبلاً به خارجی ها اجازه داده است در بازار کالاهای خود تجارت نفت و سنگ آهن انجام دهند. در مارس 2018 ، با موفقیت یک قرارداد نفت خام با ارزش یوان منعقد کرد. فشار بعدی برای اجازه دادن به تجارت خارجی سنگ آهن در دالیان ، یک معیار جهانی ایجاد کرد. تحلیلگران می گویند مس حتی می تواند موفقیت بزرگتری داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید