چین ممکن است با تشدید تنش های تجاری ، واردات گندم استرالیایی را ممنوع کند – منابع – RT Business News

منابع صنعت به South China Morning Post گفتند ، انتظار می رود پکن واردات گندم استرالیا را ممنوع کند و تجارت 560 میلیون دلار استرالیا (394 میلیون دلار آمریکا) را در معرض خطر قرار دهد. این غلات می تواند آخرین محصول استرالیایی باشد که در چین ممنوع شده است.

انتظار می رود از روز جمعه ، استرالیا جو ، شکر ، شراب قرمز ، الوار ، زغال سنگ ، خرچنگ دریایی ، سنگ مس و کنسانتره های مس از چین ممنوع شوند ، حتی اگر کالا برای آنها پرداخت شده باشد و به بنادر رسیده باشد. منابع گفتند که به احتمال زیاد ممنوعیت گندم دنبال خواهد شد ، اگرچه هنوز تاریخی تعیین نشده است.

خبر مرتبط  کنفرانس ویدیویی جدید اوپک + که یکشنبه ، 12 آوریل برگزار می شود - گزارش ها - اخبار بازرگانی RT

“به واردکنندگان چینی گفته شده است که به شدت از این قوانین پیروی کرده و کلیه سفارشات را به دلایل تجاری به حالت تعلیق درآورند. محموله هایی که قبل از جمعه به بندر می رسند آزاد می شوند – اما کسانی که پس از آن می آیند توقیف می شوند. مهم نیست که آیا آنها قبلاً به مناطق پیوند خورده ارسال شده اند؟ “ به نقل از بیزنس تایمز ، یک معامله گر که از نام بردن خودداری کرد.

این ممنوعیت صادرات استرالیا به چین را که ارزش آن سالانه بیش از 843 میلیون دلار است ، تضعیف می کند. گندم تقریباً نیمی از کل صادرات غلات این کشور به چین را تشکیل می دهد.

خبر مرتبط  دلار فارغ از انتخاب رئیس جمهور آمریکا - پیتر شیف - اخبار تجاری RT کاهش می یابد

تنش بین استرالیا و بزرگترین شریک تجاری آن حدود سه سال است که شدت گرفته است ، پس از آنکه کانبرا ادعا کرد که نفوذ روزافزون چین در امور داخلی آن وجود دارد – ادعایی که توسط پکن بارها رد شد.
همچنین در rt.com
چین پس از منع واردات استرالیا ، به دنبال کک زغال سنگ به مغولستان استدر سال 2018 ، دولت استرالیا به دلیل ممنوع کردن عرضه 5G Huawei و ZTE در چین ، به آتش سوخت. آخرین اوضاع هنگامی رخ داد که استرالیا خواستار تحقیق بین المللی درباره ریشه شیوع ویروس کرونا در آوریل شد.

خبر مرتبط  هند به دنبال کنترل سخت تر کالاهای چینی است که از 3 کشور به دنبال درگیری کشنده مرزی وارد می شوند - RT Business News

مقامات چینی هفته گذشته اعلام کردند که واردات بیشتر محصولات Emerald Grain و چوب از کوئینزلند را متوقف می کنند. آنها گفتند که این تصمیم پس از آن گرفته شد که بازرسان میزان غیر قابل قبولی از آلاینده ها را کشف کردند و آفات را در برخی محموله ها کشف کردند. پیش از این تصمیم ، محدودیت های تجاری مشابه گوشت گاو و حقوق ضد دامپینگ جو استرالیا و شراب ارزان استرالیا پیش بینی شده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید