چین معتقد است تقاضای گاز طبیعی افزایش می یابد – RT Business News

بزرگترین تأمین کننده گاز طبیعی چین پیش بینی کرده است که تقاضا طی 15 سال آینده دو برابر خواهد شد و این امیدواری را به تولیدکنندگان گاز طبیعی در سراسر جهان می دهد که این صنعت به زودی دوباره برگشت خواهد کرد.

اقتصاد چین طی چندین دهه گذشته تنها بزرگترین عامل رشد جهانی بوده است. تولیدکنندگان سوخت های فسیلی در سراسر جهان از نزدیک پکن را تماشا می کنند ، زیرا اهداف تعیین شده توسط دولت چین معمولاً محقق می شود. با در نظر گرفتن این موضوع ، چندین سیاست اخیر انتظارات از افزایش مصرف گاز طبیعی را تقویت کرده است. PetroChina ، بزرگترین تأمین کننده گاز طبیعی چین ، پیش بینی کرده است که با وجود تأثیرات همه گیر و اهمیت روز افزون انرژی های تجدیدپذیر ، تقاضا طی 15 سال آینده دو برابر خواهد شد و به 620 bcm می رسد. دو جنبه از این پیش بینی قابل توجه است. اول ، زمان انتشار در وسط بیماری همه گیر COVID-19 که بازارهای جهانی انرژی را از بین برده است. دوم ، اعلامیه اخیر چین مبنی بر خنثی شدن کربن تا سال 2060 ، که نشان دهنده مصرف کمتر و نه بیشتر سوخت فسیلی است. با این حال ، چندین ویژگی کلیدی گاز طبیعی آن را در آینده که تجدیدپذیرها در ترکیب انرژی غالب هستند ، ضروری می کند.

سیاست های دولت

سیستم سیاسی چین بسیار متمرکز است ، به این معنی که دولت اغلب در رسیدن به اهدافی که تعیین می کند موفق می شود. رشد چشمگیر اقتصادی ، طی سالهای گذشته ، باعث آسیب و آلودگی قابل توجه محیط زیست شده است. اکنون ، جمعیت چین به طور فزاینده ای در تقاضای خود برای بهبود شرایط زندگی جدی تر شده اند.

بنابراین ، پکن برای تبدیل عادات مصرف ، سیاست زغال سنگ به گاز را معرفی کرد. تغییر در گاز طبیعی تمیز کننده در حال حاضر در شهرهای بزرگی که کیفیت هوا به طور قابل توجهی بهبود یافته است – به ویژه در فصل گرم شدن زمستان – بارور می شود.

علاوه بر این ، بخش گاز طبیعی چین با اصلاحاتی در زمینه زیرساخت های انرژی متزلزل شده است. شرکت ها مجبور می شوند از خطوط لوله تازه تأسیس شده PipeChina صرف نظر کنند. به گفته کارشناسان ، این می تواند فعالیت های اکتشافی و تولیدی و در نتیجه تولید داخلی را تحریک کند. همچنین ، با داشتن یک اپراتور خط لوله مستقل ، آستانه ورود احزاب کوچکتر به بازار کاهش می یابد.

چالش های فنی انتقال انرژی

تعهد رئیس جمهور شی برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2060 دستیابی به موفقیت در مبارزه با تغییرات آب و هوایی بود زیرا چین بزرگترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای در جهان است. بنابراین ، انتظار PetroChina برای رشد قابل توجه مصرف گاز طبیعی ، کاملاً شهودی به نظر می رسد. با این حال ، هنگام در نظر گرفتن محدودیت های تجدیدپذیر و مقدار CO2 ساطع شده توسط سوخت های فسیلی ، پیش بینی منطقی تر خواهد بود.

اول اینکه ، گاز طبیعی تمیزترین سوخت فسیلی است. به خصوص برای تولید برق ، جایی که گاز با زغال سنگ رقابت می کند و تفاوت آن آشکار است. میانگین وزن CO2 ساطع شده برای تولید یک میلیون Btu (واحدهای حرارتی انگلیس) 215 پوند برای زغال سنگ و “فقط” 117 برای گاز طبیعی است.

خبر مرتبط  تحلیلگر بازار انرژی به Boom Bust - RT Business News گفت ، پایان کار آمیختگی ایالات متحده از آنجایی که می دانیم احتمالاً اجتناب ناپذیر است

چین بزرگترین سرمایه گذار در زمینه تولید انرژی های تجدیدپذیر در جهان است. انگیزه سرمایه گذاری نه تنها به دلیل نگرانی های زیست محیطی بلکه با ملاحظات اقتصادی است. هدف چین تسلط بر صنایع آینده مانند انرژی های تجدیدپذیر است. بنابراین تأسیسات داخلی سر به فلک می کشند. از نظر فنی ، طبیعت متناوب تجدیدپذیرها برای تعادل شبکه در هنگام تابش آفتاب و عدم وزش باد ، به جایگزینی نیاز دارد.

ویژگی مطلوب گاز طبیعی در مورد انتشار CO2 و ویژگی نامطلوب انرژی های تجدیدپذیر مربوط به وقفه ، گاز را به بخشی مهم در سیستم انرژی تبدیل می کند.

سیاست خط لوله

شرکت های سوخت فسیلی چین نتوانسته اند با رشد اقتصادی کشور مطابقت داشته باشند ، به این معنی که وابستگی به تولیدکنندگان خارجی به واقعیت تبدیل شده است. چند دهه قبل ، چین توانست خودکفایی نسبی را حفظ کند ، اما ذخایر اندک داخلی و واردات ارزان تر واقعیت جدیدی را ایجاد کرده است. امنیت انرژی سردرد فزاینده ای برای رهبری در پکن است زیرا اقیانوس های جهان هنوز تحت سلطه ایالات متحده هستند.
همچنین در rt.com
گازپروم روسیه تأمین گاز طبیعی به چین را افزایش می دهددر مورد گاز طبیعی ، چندین خط لوله مهم در طول سال ها ساخته شده است که آن را با کشورهای دوستتر متصل می کند. واردات از آسیای میانه از طریق سه لوله اصلی امکان پذیر است که می توانند سالانه 55 میلیارد متر مکعب ، از میانمار 12 میلیارد متر مکعب و از روسیه 38 میلیارد مترمکعب حمل کنند. پکن و مسکو در حال حاضر نیز در حال مذاکره بر روی خط لوله Power of Siberia-2 هستند که روابط اقتصادی و سیاسی کشورها را بیش از پیش تقویت می کند.

خبر مرتبط  چین طرح اعتباری جدید و جسورانه خودروهای برقی را راه اندازی کرد - RT Business News

LNG ، بازی جدید در شهر

مصرف گاز در چین به دلیل COVID-19 ضربه مهمی خورده است. میزان مصرف در شش ماه اول سال جاری “فقط” 1.5 درصد رشد داشته است. با این وجود ، رشد در تابستان با 3.9 درصد رشد مجدداً افزایش یافته است. با بینش زمستانی ، رشد به احتمال زیاد جنبش را حفظ می کند.

علاوه بر این ، مصرف کنندگان چینی می توانند از قیمت های مناسب انرژی برای سوخت های حمل شده مانند LNG استفاده کنند. در حالی که واردات خط لوله برای سال 2020 اندکی کاهش یافته است ، پیش بینی می شود LNG حدود هفت درصد رشد کند. اگرچه هزینه های حمل و نقل قبلی در مقایسه با هزینه های بعدی بیشتر است ، اما قراردادهای بلند مدت در مقایسه با شرایط بازار گاز مایع نامطلوب است.

صرف نظر از تحولات قیمت های آینده ، شرکت های چینی استفاده از گاز طبیعی را در سبد انرژی خود افزایش می دهند. بنابراین ، انتظار داشته باشید که چین به دلیل داشتن پتانسیل اقتصادی در دنیای پس از COVID که دکربن سازی مهم است ، همچنان مورد توجه شرکت های انرژی باشد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com