چین معافیت های تعرفه ای محصولات شیمیایی و نفتی ایالات متحده را تمدید می کند – RT Business News

طبق گفته وزارت دارایی چین ، شش محصول شیمیایی و نفتی ایالات متحده تا یک سال دیگر مشمول وظایف اضافی نخواهند بود. معافیت ها در ابتدا پس از رسیدن دو کشور به یک معامله تجاری مرحله یک اعمال شد.

وزارت بهداشت در بیانیه ای روز جمعه گفت ، این تمدید از شنبه اعمال می شود و تا 25 دسامبر 2021 ادامه دارد. معافیت های تعرفه ای شامل فرآورده های نفتی تصفیه شده مانند روغن سفید و موم نفتی با درجه مواد غذایی و همچنین پلی اتیلن با چگالی بالا متالوسن و درجه خاصی از پلی اتیلن خطی با چگالی کم است.

پس از توافق پکن و واشنگتن با یک توافق مرحله یک ، چین در ماه دسامبر گذشته از معافیت های تعرفه ای رونمایی کرد. این توافق نامه که به طور رسمی توسط طرفین در ژانویه امضا شد ، مانع تعرفه های جدید دو جانبه شد و بخشی از برخی از وظایف تنبیهی اعمال شده توسط دو اقتصاد بزرگ جهان را در جریان درگیری تجاری خود کاهش داد.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی کوچکتر روسیه غول های انرژی را از بالای رتبه بندی WWF محیطی بیرون می کشند - RT Business News
همچنین در rt.com
چین محدودیت های مربوط به سرمایه گذاری خارجی در بخش انرژی این کشور را لغو می کندبر اساس این توافق ، پکن توافق کرد که خرید کالاها و خدمات آمریکایی را در سال های 2020 و 2021 به 200 میلیارد دلار برساند. با این حال ، مطالعات اخیر نشان می دهد که واردات چین از ایالات متحده هنوز از حد وعده داده شده عقب است. طبق گفته انستیتوی اقتصاد بین الملل پیترسون ، چین 82 میلیارد دلار از محصولات ایالات متحده را بین ژانویه و نوامبر امسال خریداری کرده است ، به این معنی که خریدها فقط 58 درصد از اهداف فعلی آنها بوده است.

خبر مرتبط  صادرات چین در ماه ژوئیه به دلیل تقاضا برای ماسک های پزشکی و سایر کالاهای قفل شونده - RT Business News

هنوز مشخص نیست که قسمت دوم معامله نهایی شود ، زیرا بعید به نظر می رسد دولت ترامپ در حال خروج از این توافق نامه جدیدی را امضا کند. نیو یورک تایمز در اوایل ماه جاری به نقل از بایدن گزارش داد ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن نیز بلافاصله تعرفه های موجود بر صادرات چین را حذف نخواهد کرد. دولت جدید همچنین می خواهد معامله موجود را بررسی کند و بر آنچه بیدن نامید تمرکز کند “اقدامات سوus استفاده از چین – این سرقت مالکیت معنوی ، تولید محصولات دامپینگ ، [and] یارانه های غیرقانونی به شرکت ها. “
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کرد ، کنار گذاشته شدخبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید