چین مسیر قطار باری جدیدی به اروپا را راه اندازی کرد – RT Business News

اولین قطار باری که شنبه به مقصد هیفی ، پایتخت استان آنهویی چین به مقصد تبرگ در هلند حرکت کرد و دارای 82 کانتینر بود. این مسیر بخشی از پروژه بلند پروازانه One Belt One Road چین است.

به گزارش خبرگزاري Xinhua ، اين قطار حدود 15 روز قبل از رسيدن به مقصد خود ، با هدف راه اندازي خدمات باري جديد راه آهن بين دو شهر ، مسافرت خواهد كرد.

سرویس قطار باری چین و اروپا در حال حاضر 20 مسیر را به مقصد Hefei با هشت کشور از جمله آلمان ، لهستان ، فنلاند ، هلند و روسیه دارد. آمار نشان می دهد که در مجموع 194 قطار باری چین و اروپا امسال تاکنون از هافی عزیمت کرده اند.

خدمات حمل و نقل ریلی چین و اروپا با آغاز سال 2011 ، بخش مهمی از طرح کمربند و جاده (BRI) برای تقویت تجارت بین چین و کشورهای شرکت کننده در این برنامه در نظر گرفته شده است. طرح بلندپروازانه چند هزار میلیارد دلاری توسط رئیس جمهور چین شی جینپینگ در سال 2013 اعلام شد.

خبر مرتبط  سونی و تراشه ساز Kioxia ژاپن می خواهند عرضه هواوی تحریم شده را از سر بگیرند - گزارش - RT Business News

از آن زمان تاکنون بیش از 140 کشور و سازمان های بین المللی توافق نامه هایی را برای ساخت مشترک این پروژه انجام داده اند.

هدف BRI تقویت ارتباط و همکاری بین آسیای شرقی ، اروپا و آفریقای شرقی است. انتظار می رود بر اساس برآوردهای متخصص ، تجارت جهانی را به میزان قابل توجهی تقویت کند و هزینه های تجارت را برای کشورهای درگیر نصف کاهش دهد.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا تصمیم دارد که فناوری بزرگ ایالات متحده را با مالیات دیجیتال بخورد تا به کمک مالی برای بهبود اقتصادی Covid-19 باشد - RT Business News
همچنین در rt.com
چرا چین معتقد است جهان به جاده ابریشم جدید احتیاج دارد: پروژه بزرگ بلندپروازانه پکن توضیح دادبرای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید