چین محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در بخش انرژی این کشور را لغو می کند – RT Business News

در یک مقاله سفید که روز دوشنبه توسط چین منتشر شد ، آمده است که این کشور محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش های انرژی ، از جمله سوخت های فسیلی ، منابع جدید انرژی و تولید برق به استثنای انرژی هسته ای را لغو کرده است.

طبق این مقاله ، “انرژی در دوره جدید چین” ، “دسترسی به بازار برای سرمایه های خارجی در بخش انرژی افزایش یافته است ، سرمایه گذاری خصوصی در حال رشد است ، و نهادهای سرمایه گذاری متنوع تر شده اند.”

دولت هم چنین گفت “چین اصلاحاتی مانند مقررات زدایی از بازار اکتشاف نفت و گاز و گردش حقوق معدن ، اصلاح مکانیزم بهره برداری از شبکه خط لوله و مدیریت پویای واردات نفت خام را تسریع کرده است.”

چین همکاری و مبادلات انرژی با سایر کشورها و و سرمایه گذاری بین المللی در بخش انرژی را افزایش داده است.

خبر مرتبط  آخرین بقایای گذشته اتحاد جماهیر شوروی ناپدید می شوند زیرا داده ها نشان می دهد روس ها قهوه را بیش از چای ترجیح می دهند - RT Business News

سال گذشته ، مقامات چینی با حذف محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در اکتشاف و تولید نفت و گاز طبیعی ، بخش انرژی را برای مشارکت خارجی بدون نیاز به ایجاد سرمایه گذاری مشترک با شرکت های داخلی باز کردند. دولت همچنین محدودیت های دسترسی به ساخت و بهره برداری از شبکه های خط لوله برای تأمین گاز و حرارت در شهرهایی با جمعیت بیش از 500000 نفر را برداشته است.

خبر مرتبط  گلدمن انتظار دارد نفت در سال آینده به 65 دلار برسد - RT Business News
همچنین در rt.com
PetroChina باعث می شود گاز عظیم پیدا کندطبق مقاله سفید ، چین به بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده انرژی در جهان تبدیل شده است و انتقال آن به استفاده از انرژی کارآمد سریعترین در جهان بوده است.

محاسبات اولیه نشان داد که در سال 2019 ، مصرف انرژی پاک (گاز طبیعی ، برق آبی ، انرژی هسته ای ، نیروی باد) 23.4 درصد از کل انرژی مصرفی را تشکیل می دهد ، 8.9 درصد افزایش نسبت به سال 2012 و انرژی غیر فسیلی 15.3 است. درصد کل مصرف انرژی ، 5.6 درصد افزایش نسبت به سال 2012 است.

خبر مرتبط  یوان چین با بیشترین سود هفتگی همسالان آسیایی را شکست می دهد - اخبار تجاری RT

“با این هدف چین به هدف افزایش سهم انرژی غیر فسیلی به 15 درصد در کل مصرف انرژی تا سال 2020 رسیده است” گزارش گفت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید