چین متعهد شده است که با وجود افزایش درگیری ، به معامله تجاری با ایالات متحده بپردازد – RT Business News

پکن با وجود لفاظی های تهاجمی از واشنگتن در مورد تأثیرات اقتصادی ویرانگر بحران کرون ویروس ، بار دیگر تعهد خود را به توافقنامه تجارت با ایالات متحده تکرار کرد.

“ما با ایالات متحده کار خواهیم کرد تا مرحله یک توافقنامه اقتصادی و تجاری چین و آمریکا را عملی کنیم.” نخست وزیر چین ، لی كقیانگ ، روز جمعه در یك نشست كلیدی سالانه بالاترین قوه مقننه این كشور ، كنگره ملی خلق ، گفت. وی ادامه داد: “چین به منظور تقویت منافع متقابل ، به تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری با سایر کشورها ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید

این بیانیه در حالی منتشر می شود که چین ، اولین کشوری بود که با شیوع Covid-19 روبرو شد و در حال مبارزه با تبعات ویروس است. اقتصاد این کشور ، دومین کشور بزرگ جهان پس از آمریکا ، به دلیل بیماری همه گیر ، ضربه بزرگی گرفت و در سه ماه نخست امسال دچار انقباض 6.8 درصد شد که اولین مورد از این نوع در 28 سال بود.

خبر مرتبط  گوگل و فیس بوک در مبارزه با اتهامات دولت به پیمان مخفی برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین همکاری خواهند کرد - گزارش - RT Business News

این کشور برای اولین بار تصمیم گرفته است که از هدف رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) چشم پوشی کند.

“این به این دلیل است که کشور ما به دلیل عدم قطعیت زیاد در مورد بیماری همه گیر Covid-19 و محیط اقتصادی و تجاری جهان ، با برخی از عواملی روبرو است که در توسعه آن دشوار است.” لی گفت

با این حال ، بحران کورو ویروس مانع از افزایش واردات محصولات کشاورزی آمریکایی از پکن نشد – یکی از وعده های اصلی تحت توافقنامه تجاری که در ژانویه با واشنگتن امضا کرد. به گفته دفتر نماینده تجارت ایالات متحده رابرت لایتیززر ، چین بازارهای خود را به زغال اخته ، آووکادوی کالیفرنیا ، جو و سایر دانه های خوراک دام گشود. پکن همچنین لیست امکانات ایالات متحده واجد شرایط برای صادرات گوشت ، مرغ ، غذاهای دریایی ، لبنیات و فرمولاسیون شیرخوار را به چین گسترش داده است.

خبر مرتبط  تجارت الکترونیکی ممکن است عامل توسعه مشاغل روسی در چین باشد - RT Business News

با وجود گزارش های قبلی مبنی بر دستاوردهای قابل توجه صادرات سویا آمریكا به چین در میان محموله های دیگر ، برخی از تحلیلگران هنوز هشدار می دهند كه این بیماری همه گیر ممكن است مانع از اجرای كامل این معامله در چین شود و حتی ممكن است این افزایش خریدها هنوز هم برای تحقق مقادیر وعده داده شده واردات كافی نباشد. .

دولت ترامپ اخیراً حملات خود را به پکن بر اثر شیوع تاج ویروس تمدید کرده و نگرانی هایی را در مورد سرنوشت این توافق ایجاد کرده است. رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ گفت که او بوده است “بسیار پاره” در مورد خاتمه مرحله اول پیمان ، در عین حال تهدید به سیلی کالاهای چینی با تعرفه های جدید.
همچنین در rt.com
خروج “Turbocharging”: ایالات متحده با درام های جنگ تجاری ضرب و شتم می کند تا زنجیره های عرضه را از چین خارج کندخبر مرتبط  استرالیا متعهد شد چین را در ازای افزایش تعرفه های تجاری بین دو کشور به WTO بکشاند - RT Business News

علاوه بر تعرفه ها ، ایالات متحده می تواند حضور شرکت های چینی را در بازارهای ایالات متحده هدف قرار دهد. در اوایل این هفته ، سناتورهای آمریکایی لایحه ای را روشن کردند که شرکت ها را ملزم به اثبات این وضعیت می دانند “متعلق به دولت خارجی نیست.” این اقدام به طور بالقوه می تواند بنگاه های چینی را از لیست در بورس های آمریکایی محدود کند.

واشنگتن همچنین فشار زیادی را به غول فناوری چینی هواوی وارد کرد ، که مدت هاست آن را تهدید امنیت ملی می داند. سال گذشته این شرکت به “لیست موسسات بدنام” اضافه شد که بطور مؤثر شرکت های آمریکایی را از انجام امور تجاری بدون مجوز ویژه منع کرد. آیین نامه جدید واشنگتن که هفته گذشته صادر شد ، قصد دارد هوآوی را از فناوری تراشه های آمریکا محروم کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید