چین قول داد “هر آنچه لازم است” را انجام دهد تا از شركتهای در لیست سیاه ایالات متحده خود محافظت كند – RT Business News

پکن افزود 33 شركت خود را به لیست سیاه اقتصادی آمریكا موسوم به “فهرست اشخاص” اعلام كرد و قول می دهد با هر وسیله ضروری از منافع بنگاهها و موسسات دفاع كند.

تحریم های جدید ایالات متحده علیه شرکت های چینی – برخی از آنها دولت ترامپ به عنوان اقدام عمل می کند “برخلاف امنیت ملی ،” و دیگران که او را به نقض حقوق بشر متهم کرده است – در روز جمعه وارد عمل شد. این محدودیت ها که ماه گذشته اعلام شده است ، مانع از فروش کالاها و فناوری های آمریکایی برای مشاغل موجود در این فهرست شده است.

“ایالات متحده بارها و بارها از امنیت ملی استفاده کرده است ، از اقدامات مانند کنترل صادرات سوءاستفاده کرده و از نیروهای ملی برای سرکوب شرکت های کشورهای دیگر استفاده کرده است.” وزارت بازرگانی چین گفت پس از عملی شدن این اقدام.

خبر مرتبط  مسکو و ریاض "بسیار نزدیک" به معامله نفتی - صندوق ثروت مستقل روسیه - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
شرکت های تحقیقاتی ادعا می کنند که غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی که در لیست سیاه قرار دارند تجارت می کننداز واشنگتن خواست تا “فوراً این اقدامات غلط را متوقف کنید ،” در بیانیه اضافه شده است که پکن از استفاده دریغ نخواهد کرد “اقدامات لازم برای محافظت قاطعانه از حقوق و منافع قانونی شرکتهای چینی ضروری بود.”

آخرین اهداف موجود در لیست سیاه بدنام مشهور شامل شرکت اصلی امنیت سایبری چین Qihoo 360 به همراه سایر تهیه کنندگان فناوری است که بخش عمده آنها در حال توسعه هوش مصنوعی (AI) و فناوری های تشخیص چهره است. در حالی که این شرکت هرگونه تخلف را تکذیب می کرد ، پیشتر سیا را متهم به شکستن شرکت هواپیمایی چین و صنایع نفتی از جمله سایر اهداف می کرد.

خبر مرتبط  ترامپ حرارت پکن را در مورد ممنوعیت Alipay و هفت برنامه چینی دیگر افزایش می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن ممکن است اپل ، بوئینگ و سایر غول های فناوری ایالات متحده را به عنوان تلافی برای ممنوعیت هوآوی هدف قرار دهد – رسانه های دولتی چیندر اوایل ماه مه ، ایالات متحده فشار بیشتری به غول فناوری Huawei در چین وارد کرد. این شرکت – که از سوی واشنگتن به عنوان یک تهدید امنیتی تلقی می شود – مدت ها است که در همان فهرست شرکت ها قرار دارد و شرکت های آمریکایی را بدون اجازه ویژه می توانند از این طریق تجارت کنند. در آخرین اقدام خود ، ایالات متحده سعی در از بین بردن شرکت از منابع نیمه هادی جهانی داشت.

خبر مرتبط  اقتصاد چین با پیش بینی رشد 10 درصدی سال آینده همچنان به خروشان می رود - RT Business News

این اقدام پکن را عصبانی کرد و رسانه های دولتی چین اعلام کردند که دولت ممکن است با چنین قصاص تلافی کند “لیست موجود غیرقابل اعتماد” این محدودیت ها ممکن است ضربه بزرگی به غول های فناوری ایالات متحده مانند Apple و Boeing وارد کند که هر دو از این اهداف نام برده شده و دسترسی آنها به بازار پرسود چین را قطع کرده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید