چین قصد دارد در سرکوب انحصارات پس از گشودن تحقیق برای غول آنلاین علی بابا ، گرما را افزایش دهد – RT Business News

مقامات در یک نشست حقوقی سالانه گفتند ، در حالی که جناح های دیجیتال چینی به گسترش خود ادامه می دهند ، دولت تلاش خود را برای تنظیم انحصارات در سال جاری متمرکز خواهد کرد.

بر اساس بیانیه ای در گزارش WeChat کمیسیون امور سیاسی و حقوقی مرکزی ، مقامات چینی آخر هفته برای یک کنفرانس در مورد قضایی ، تعقیب و امنیت عمومی در پکن گرد هم آمدند. در حالی كه یكی از وظایف سال 2021 كه در این نشست تشریح شد ، ترویج توسعه بسترهای اینترنتی مطابق با قوانین ملی است ، اما تأكید شد كه اصلاح مقررات مربوطه در این زمینه ضروری است. این شامل اقداماتی با هدف انحصارها و رقابت ناعادلانه است.

در حالی که این بیانیه به طور خاص به هیچ شرکتی اشاره نمی کرد ، این در حالی صادر شد که شرکت های بزرگ فناوری ، چه در چین و چه در سطح جهانی ، با نظارت بیشتر مقامات مواجه هستند. تجارت الکترونیکی تیتان علی بابا و گروه مالی مورچه ای ، جواهر دیگر تاج بنیانگذار جک ما ، آخرین نمونه ها هستند.

خبر مرتبط  به زودی سرمایه گذاران جهانی بیشتری به بازار گسترده اوراق قرضه چین دسترسی خواهند داشت - RT Business News

در ماه دسامبر ، مقررات ضد انحصاری چین تحقیق در مورد علی بابا را به دلیل ادعاهای فروشندگان خود برای دوری از سیستم عامل های رقیب آغاز کردند. و یک ماه قبل از آن ، IPO گروه Ant ، که قرار بود برای اولین بار در بازار بورس جهان ظاهر شود ، به طور ناگهانی متوقف شد و مدیران شرکت برای شرکت در مذاکرات با بانک مرکزی چین و آژانس های نظارتی احضار شدند.

خبر مرتبط  ناوگان عظیم 117 تانکر نفت خام فوق العاده ارزان به چین می آورد - RT Business News

چین در تلاش برای تنظیم صنعت دیجیتال که به سرعت در حال توسعه است تنها نیست. غول های فناوری ، از جمله گوگل و فیس بوک ، در ایالات متحده و اروپا مورد تحقیقات متعددی قرار گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید