چین قصد دارد انگیزه جهانی یوان را در امتداد جاده ابریشم تقویت کند – اخبار تجاری RT

یک مشاور ارشد دولت چین گفت که پکن قصد دارد با استفاده از پول ملی خود ، یوان ، “تا آنجا که ممکن است” در ابتکار عمل کمربند و راه خود (BRI) ، سعی در استفاده از آن به عنوان ارز ذخیره دارد.

به گفته شهردار سابق چونگ کینگ هوانگ کیفان ، سهم یوان از پرداخت های جهانی محدود است زیرا در پایان ماه ژوئن حدود دو درصد از ذخایر جهانی و 1.76 درصد از پرداخت های مرزی را تشکیل می دهد. “این با وضعیت کشور ما به عنوان بزرگترین کشور تجارت خارجی جهان متناسب نیست” وی گفت ، به نقل از South China Morning Post.

خبر مرتبط  اقتصاددان هشدار می دهد دلار در سال 2021 سقوط خواهد کرد ، ایالات متحده باید برای رکود اقتصادی دو برابر آماده شود - RT Business News

هوانگ افزود ، این کشور باید تلاش خود را برای افزایش استفاده از ارز در کشورهایی که برای طرح زیربنایی عظیم ثبت نام کرده اند ، دو برابر کند. “[China] باید بین المللی سازی یوان را تسریع کند ، “ وی گفت ، با بیان اینکه باید از رنمینبی تا آنجا که ممکن است در قیمت گذاری ، تسویه ، دریافت و پرداخت و ذخیره استفاده شود.

خبر مرتبط  پروژه انرژی روسیه را به دلیل وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید - مرکل - RT Business News
همچنین در rt.com
تجارت پررونق جاده جدید ابریشم چین 1.34 تریلیون دلار استهوانگ گفت چین باطن جدید است “تیراژ دوگانه” استراتژی که بیشتر به اقتصاد داخلی و کمتر به صادرات می پردازد ، می تواند فرصتی برای تحریک پروژه های کمربندی و جاده ای باشد.

BRI به عنوان پروژه جاده ابریشم قرن بیست و یکم لقب گرفت ، هفت سال پیش توسط شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین اعلام شد. از آن زمان به بعد ، پکن حدود 200 سند همکاری با 167 کشور و سازمان های بین المللی را ثبت کرده است.

خبر مرتبط  تسلط بر نفت ایالات متحده به پایان می رسد - RT Business News

این طرح چند هزار میلیارد دلاری با هدف تقویت ارتباط و همکاری بین آسیا ، اروپا ، آفریقا و آمریکای لاتین انجام شده است. کارشناسان می گویند این تجارت جهانی را به میزان قابل توجهی تقویت می کند و هزینه تجارت را برای کشورهای درگیر به نصف کاهش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید