چین علیرغم تهدید ترامپ مبنی بر افزایش معامله تجاری ، تعرفه کالاهای آمریکایی را لغو می کند – RT Business News

لیست جدیدی از محصولات ایالات متحده برای معافیت از تعرفه های تجاری روز سه شنبه توسط وزارت دارایی چین اعلام شده است. در این گزارش آمده است که این کنسول ها از 19 مه و از 18 مه 2021 منقضی می شوند.

این معافیت ها در کل 79 محصول را شامل می شود که شامل سنگ معدنی خاکی کمیاب ، تجهیزات رادار هواپیما ، قطعات نیمه هادی ، ضد عفونی کننده های پزشکی و طیف وسیعی از فلزات گرانبها ، مواد شیمیایی و پتروشیمی است.

واردکنندگان در چین باید ظرف شش ماه از ابلاغیه اعلام نظر برای برداشت پوستی ، که از 19 ماه مه مؤثر هستند ، به اداره کل گمرکات مراجعه کنند.

اولین دسته معافیت ها در سپتامبر 2019 اعلام شد. این شامل کالاهای اساسی کشاورزی مانند سویا و گوشت خوک ، و همچنین محصولات پتروشیمی بود.

خبر مرتبط  با بازگشت رانندگان به جاده ها ، نفت دوباره تقاضا می کند - RT Business News

روز جمعه ، مذاکره کنندگان برتر تجاری دو کشور اولین تماس تلفنی خود را از زمان توافق نامه فاز 1 در ژانویه برگزار کردند. براساس این توافق نامه ، چین موافقت كرد كه خریدهای كالاهای آمریكایی خود را از مبنای اولیه سال 2017 به 200 میلیارد دلار در طی دو سال ، با حدود 77 میلیارد دلار افزایش خرید در سال اول و 123 میلیارد دلار در سال دوم افزایش دهد. در عوض ، ایالات متحده قول داد تعرفه ها را از 15 به 7.5 درصد از 120 میلیارد دلار به ارزش کالاهای چینی کاهش دهد.
همچنین در rt.com
پومپئو آزمایشگاه چینی را که تئوری کوروی ویروس ایجاد کرده است تکرار می کند ، اما ممکن است لازم باشد مدت طولانی برای اثبات صبر کنیمخبر مرتبط  تحریم های آمریکا در مورد خط لوله گاز روسیه غیرقانونی و "حمله به حاکمیت اروپا" - عضو بوندستاگ به RT - RT Business News

سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه ، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت كه دو كشور باید توافق را با برابری و احترام متقابل به اجرا درآورند. وی گفت که این توافق برای هر دو طرف به همراه سایر جهان مفید است.

تجارت دوجانبه ایالات متحده و چین در چهار ماه اول سال از بین رفت ، زیرا زنجیره های تأمین از هر دو طرف به دلیل قفل شدن کورو ویروس به شدت مختل شدند. داده های گمرک نشان می دهد که واردات کالاهای ایالات متحده در چین در ماه آوریل 11.1 درصد و در مارس با 85.5 درصد بی سابقه کاهش یافته است. رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ تهدید كرده است در صورت عدم تحقق تعهدات خرید خود ، این قرارداد را فسخ خواهد كرد.

خبر مرتبط  خروجی اضافی عربستان سعودی باعث کاهش قیمت سوخت سوخت می شود - RT Business News

همه گیر Covid-19 روابط وخیم بین دو اقتصاد بزرگ جهان را بدتر کرده است و واشنگتن دولت چین را متهم به “پوشاندن” شیوع اولیه تاج ویروس در ماه دسامبر ، و جلوگیری از تلاش های غربی برای بررسی منشأ ویروس. وزیر امور خارجه ایالات متحده مایك پومپئو گفته است كه واشنگتن نیز دارد “شواهد قابل توجه” که کرونا ویروس در یک آزمایشگاه در ووهان چین سرچشمه گرفته است. پکن ادعاهای واشنگتن را خوانده است “اتهامات بی اساس”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید