چین ضمن کاهش خرید از عربستان سعودی ، واردات نفت از روسیه را تقویت می کند – RT Business News

به گزارش رویترز ، با استناد به داده های گمرک چینی ، محموله های نفت خام روسیه به چین در ماه مارس در مقایسه با سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

از آنجا که تقاضای ناگهانی نفت خام و کمبود فضای ذخیره سازی در بازار نفت خراب شده است ، چین در حرکتی که از مزایای استفاده از رکورد پایین قیمت نفت استفاده می کند ، صادرات نفت را افزایش داده است. Covid-19 تقاضای یکی از واردکنندگان برتر جهانی را به شدت کاهش داده است ، اما در ماه مارس چین 9.68 میلیون بشکه در روز (bpd) خریداری کرد ، یعنی 4.5 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2019 است.
همچنین در rt.com
Coronavirus متوقف نمی شود تجارت بین روسیه و چین را متوقف کندخبر مرتبط  اولین تاکسی های خود رانندگی که در خیابان های مسکو در سال 2024 به خیابانها رفتند - RT Business News

ماه گذشته روسیه و عربستان سعودی مقادیر تقریباً مساوی نفت را به این کشور تحویل دادند که محموله ها به ترتیب 7.02 میلیون تن (1.66 میلیون بشکه در روز) و 7.21 میلیون تن (1.7 میلیون بشکه در روز) بودند. با این حال ، داده های منتشر شده توسط اداره کل گمرک نشان می دهد که خریدها از ریاض 1.6 درصد سقوط کرد ، در حالی که واردات نفت خام روسیه براساس محاسبات رویترز 31 درصد افزایش یافته است.

واردات افزایش یافته در حالی صورت می گیرد که اقتصاد چین به آرامی در حال بازگشت به حالت عادی است و اکثر شرکت ها پس از قرنطینه طولانی چند قرن دوباره کار خود را از سر می گیرند. چین اولین کشوری بود که در پایان سال گذشته به ویروس کشنده مبتلا شد. از آن زمان شیوع این بیماری از آسیا به اروپا و ایالات متحده منتقل شد که به مرکز جدید اپیدمی تبدیل شده است. براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، از روز یکشنبه ، بیش از 939،000 نفر در آمریکا آلوده شده اند ، در حالی که 53.934 نفر توسط این ویروس کشته شده اند.

طبق برخی تخمین های وحشتناک ، این بیماری همه گیر تقاضای جهانی برای نفت خام را ممکن است حدود 30 درصد کاهش دهد. از آنجا که هر دو تأسیسات ذخیره سازی دریایی و دریایی از فضای خارج شده اند ، قیمت نفت در اوایل این هفته کمترین نرخ را به ثبت رساند و معاملات آتی WTI برای تحویل ماه مه وارد خاک منفی شد. قیمت های معیار بین المللی Brent نیز به پایین ترین سال سقوط کرد.

خبر مرتبط  پکن وام 1 میلیارد دلاری برای آمریكای لاتین برای کمک به دسترسی به واكسن coronavirus در چین - RT Business News

در تلاش برای کمک به بازگرداندن بازار ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ، و همچنین تولیدکنندگان متفقین به رهبری روسیه ، در اوایل ماه جاری با کاهش تاریخی تولید توافق کردند. با شروع ماه مه ، امضا كنندگان باید تولید 9.7 میلیون بشكه در روز را كاهش دهند. با این حال ، بسیاری می ترسند که این کاهش خیلی دیر شده است و برای افزایش قیمت ها کافی نخواهد بود زیرا به زودی تقاضا دوباره برنمی گردد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید