چین در میان همه گیر Covid-19 سیل سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود جلب می کند – RT Business News

طبق اعلام وزارت بازرگانی چین ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در چین در سال 2020 به 144.37 میلیارد دلار رکورد رسید ، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان در حال بهبود از بیماری همه گیر Covid-19 است.

آخرین داده های منتشر شده توسط این وزارتخانه نشان می دهد که FDI رشد 4.5 درصدی نسبت به سال گذشته در دلار و 6.2 درصدی افزایش در صورت بیان یوان داشته است.

ورودی های خارجی به صنعت خدمات کشور سالانه 13.9 درصد پیشرفت داشته است که در مجموع 112 میلیارد دلار بوده و تقریباً 80 درصد از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشکیل می دهد. در همین حال ، سرمایه گذاری خارجی در صنعت فناوری پیشرفته سالانه 11.4 درصد رشد کرده و سرمایه گذاری های بخش خدمات با فناوری پیشرفته 28.5 درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  هند امیدوار است نفت خام ایران و ونزوئلا را تحت عنوان بایدن وارد کند - RT Business News
همچنین در rt.com
چه بخواهیم و چه نخواهیم ، ایالات متحده دیگر دنیا را در کف دست خود نگه نمی دارد ، چین این است – پروفسور ریچارد ولف از RT’s Boom Bustاین وزارتخانه تأکید کرد که آخرین آمار نشان می دهد چین موفق شده است از Covid-19 خارج شود و هدف خود را برای ایجاد ثبات در سرمایه گذاری خارجی در سال 2020 تحقق بخشد و روند نزولی سرمایه گذاری خارجی جهانی را پشت سر بگذارد.

خبر مرتبط  هیترو دیگر شلوغ ترین فرودگاه اروپا نیست زیرا همه گیر تقاضای سفر را فلج می کند - RT Business News

سرمایه گذاری های خارجی از 15 کشور برتر و مستقیم خارجی با رشد 6.4 درصدی ، 98 درصد از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به سرزمین اصلی چین برد. ورودی مالی از هلند و انگلیس به ترتیب 47.6 درصد و 30.7 درصد پیشرفت داشته است. در همان زمان ، سرمایه گذاری های انجمن ملل جنوب شرقی آسیا 0.7 درصد افزایش یافت.

خبر مرتبط  هند می خواهد تمام ذغال سنگ کک و آنتراسیت روسیه را تحویل دهد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید