چین در شرف “کودتای دیپلماتیک” با انعقاد بزرگترین توافق نامه تجارت آزاد جهان است – RT Business News

پانزده کشور آسیا و اقیانوسیه از جمله چین و ژاپن قصد دارند این آخر هفته بزرگترین معامله تجارت آزاد جهان را امضا کنند. FTA تعرفه ها را کاهش می دهد ، زنجیره های تأمین را با قوانین مشترک مبدا تقویت می کند و قوانین جدید تجارت الکترونیکی را مدون می کند.

انتظار می رود مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) در اجلاس انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) که ویتنام به طور مجازی میزبان آن است ، اعلام شود. این ده کشور عضو بلوک آسه آن – برونئی ، کامبوج ، اندونزی ، لائوس ، مالزی ، میانمار ، فیلیپین ، سنگاپور ، تایلند و ویتنام – و همچنین شرکای تجاری آنها استرالیا ، چین ، ژاپن ، نیوزلند و جنوب درگیر خواهد شد. کشور کره.

خبر مرتبط  شکاف ژئوپلیتیکی بین استرالیا و چین به نقطه جوش می رسد - RT Business News

بنابراین بلوک اقتصادی جدید حدود یک سوم از تولید ناخالص داخلی و جمعیت جهان را نشان می دهد.

این اولین توافق تجارت آزاد خواهد بود که شامل چین ، ژاپن و کره جنوبی است – اولین ، دومین و چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا. هند ، یكی از شرکای اصلی ، در ماه نوامبر گذشته گفت كه به دلیل نگرانی از باز شدن بازار این كشور باعث رشد کسری تجاری این كشور در مذاكرات نخواهد شد.
همچنین در rt.com
پروفسور ولف به بوم بوست گفت: به همین دلیل اقتصاد چین در طی 30 سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به همتایان جهانی خود داشته است.ازمین علی ، وزیر تجارت مالزی ، که به خبرنگاران گفت این معامله روز یکشنبه امضا خواهد شد ، آن را اوج آن دانست “هشت سال مذاکره با خون ، عرق و اشک.”

RCEP برای اولین بار در سال 2011 پیشنهاد شد ، حداکثر 90 درصد تعرفه واردات بین کشورهای امضا کننده خود را طی 20 سال حذف می کند و این توافق از اوایل سال آینده اجرایی می شود. همچنین قوانین مشترکی برای تجارت الکترونیکی ، تجارت و مالکیت معنوی ایجاد خواهد کرد.

خبر مرتبط  اقدامات فدرال رزرو به "شلوغی کل" اقتصاد ایالات متحده منجر شد ، رئیس استراتژیست به بوم بوست RT می گوید - اخبار بازرگانی RT

“چین یک کودتای دیپلماتیک در کشاندن RCEP بر روی خط انجام داده است” شان روچ ، اقتصاددان ارشد آسیا و اقیانوسیه در S&P Global Ratings ، به بلومبرگ گفت. “در حالی که RCEP کم عمق است ، حداقل در مقایسه با TPP ، گسترده است ، بسیاری از اقتصادها و کالاها را پوشش می دهد ، و این در دوره های حمایت گرایانه تر نادر است.”
همچنین در rt.com
رشد صادرات چین از سطح قبل از همه گیری جلوتر است و تأثیر ویروس کرونا را جبران می کندخبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده با 6.6 میلیون دلار افزایش یافته و در مجموع 3 هفته به بیش از 16 میلیون نفر رسیده است - RT Business News

نخست وزیر چین لی كقیانگ صبح جمعه در اجلاس تجارت و سرمایه گذاری ASEAN در هانوی گفت كه رهبران آسیای شرقی شاهد تصویب RCEP خواهند بود “به زودی” او از طریق پخش اینترنتی گفت که “امضای RCEP سیگنالی روشن ، قوی و مثبت برای پیشرفت ادغام منطقه ای و جهانی سازی اقتصادی ارسال خواهد کرد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید