چین در حال رسیدن به مقصد مهم صادراتی آلمان – RT Business News

یک مطالعه جدید توسط مؤسسه اقتصادی آلمان (IW) نشان داد که بازارهای صادراتی آلمان به دلیل بحران کووید-19 به شدت بر جهانی تأثیر می گذارد.

همزمان، “اقتصاد چین در حال حاضر به دنبال خوش بینی محتاطانه است ،” گفت Galina Kolev ، اقتصاددان ارشد و رئیس گروه تحقیقاتی تجزیه و تحلیلهای کلان اقتصادی و چرخه های تجارت در IW.

براساس اعلام اداره آمار فدرال ، صادرات آلمان به چین فقط كاهش یافته است “نسبتاً متوسط” در ماه مه با 12.3 درصد به 7.2 میلیارد یورو (8.2 میلیارد دلار) رسید. در همین زمان ، صادرات به ایالات متحده با 36.5 درصد کاهش یافته و به 6.5 میلیارد یورو رسیده است.

خبر مرتبط  اوپک + ممکن است افزایش تولید نفت خام را به تأخیر بیندازد ، اما یک چشم به شیل آمریکا نگاه می کند - RT Business News

تأثیرات مختلف بحران coronavirus در سراسر جهان ، کشورها را تغییر خواهد داد “اهمیت نسبی” طبق گزارش IW ، به اقتصاد آلمان در سال 2020. “ظهور چین به کشور شماره یک مقصد مقصد صادراتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.” گفت Kolev.

آمارها نشان می دهد كه در سال 2019 ، چین سومین مشتری مهم آلمان (پس از ایالات متحده و فرانسه) بود كه كالاهای صادراتی به ارزش 96 میلیارد یورو (109 میلیارد دلار) داشت.

خبر مرتبط  پیتر شیف به Boom Bust گفت: - از تجمع بازار سهام هیجان زده نشوید ، و این حتی بدتر هم خواهد شد - RT Business News

شکاف صادراتی بین بزرگترین کشورهای صادراتی چین و آلمان کاهش یافته است “قابل ملاحظه ای” در پنج ماه اول سال از آنجا که هنوز داده های رسمی ژوئن منتشر نشده است ، IW انتظار دارد که چین در حال حاضر فرانسه را به عنوان دومین بازار صادراتی آلمان جایگزین کند.
همچنین در rt.com
چین “نشانگر تسریع در بهبود اقتصادی” را نشان می دهد زیرا صادرات و واردات برای اولین بار از زمان بیماری همه گیر Covid-19 رشد می کندبحران کنونی ویروس “فرایندی را که برای چندین دهه در جریان است ، تسریع کرد” گفت Kolev. رشد اقتصاد چین که قبلاً کند شده بود اما هنوز هم طبق استانداردهای بین المللی نسبتاً بالا باقی مانده بود ، چین را به یک کشور تبدیل کرده است “بازار صادرات جذاب”

داده های گمرک چین نشان داد که صادرات و واردات در ماه ژوئن رشد چشمگیری داشته است. واردات نسبت به سال گذشته 2.7 درصد رشد داشته و طبق انتظارات کارشناسان ، روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.

خبر مرتبط  سهام اروپا در حالی که مرگ Covid-19 در مناطق سخت ترین ضربه آهسته است سقوط می کند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید