چین “خورشید مصنوعی” با انرژی هسته ای را روشن می کند ، ده برابر گرم تر از واقعیت – RT Business News

China’s People’s Daily روز جمعه گزارش داد ، پکن راکتور همجوشی هسته ای “خورشید مصنوعی” خود را برای اولین بار با موفقیت تأمین کرده است. این ماده به گونه ای طراحی شده است که یک منبع انرژی پاک ، مشابه خورشید واقعی است.

راکتور HL-2M توکاماک برای تکرار واکنشهای طبیعی که در خورشید با استفاده از گازهای هیدروژن و دوتریم به عنوان سوخت ایجاد می شود ، بزرگترین و پیشرفته ترین دستگاه تحقیقاتی تجربی همجوشی هسته ای چین است.

این استان در جنوب غربی استان سیچوان واقع شده و اواخر سال گذشته تکمیل شد. راکتور به دلیل گرما و نیرو زیادی که تولید می کند غالباً “خورشید مصنوعی” نامیده می شود.

خبر مرتبط  شاخص عمده سرمایه گذاری ایالات متحده 10 سهام چین را در لیست سیاه ترامپ قرار می دهد - RT Business News

HL-2M Tokamak از یک میدان مغناطیسی قدرتمند برای جوش خوردن پلاسمای گرم استفاده می کند و می تواند به دمای بیش از 150 میلیون درجه سانتیگراد ، تقریباً ده برابر گرمتر از هسته خورشید برسد.

“توسعه انرژی همجوشی هسته ای نه تنها راهی برای حل نیازهای انرژی استراتژیک چین است ، بلکه دارای اهمیت زیادی برای توسعه پایدار انرژی و اقتصاد ملی چین است.” People’s Daily گزارش داد.

این پروژه بخشی از مشارکت چین با راکتور آزمایشگاهی بین المللی حرارتی (ITER) است ، که در فرانسه مستقر است.

خبر مرتبط  وزیر اقتصاد - مجله اقتصادی - RT Business News - احیای اقتصادی هند را از ابتلا به بیماری کروناویروس رهبری می کند

ITER بزرگترین پروژه همجوشی هسته ای جهان است که قیمت آن حدود 20 میلیارد یورو (24 میلیارد دلار) است. شامل 35 کشور است و انتظار می رود در سال 2025 تکمیل شود.

دانشمندان چینی از سال 2006 در حال ساخت نسخه های کوچکتر راکتور همجوشی هسته ای از جمله HL-2M توکاماک هستند.

همجوشی به عنوان جام مقدس انرژی در نظر گرفته می شود و همان چیزی است که خورشید را تأمین می کند ، اما دستیابی به همجوشی بسیار دشوار است و بسیار گران است.

خبر مرتبط  موج دوم Covid-19 کاهش تولید ناخالص داخلی روسیه را تسریع می کند ، اما اقتصاد بهتر از همتایان اروپایی عمل می کند - Kudrin - RT Business News

با مهار انرژی تولید شده از طریق همجوشی هسته ای می توان به انرژی پاک تقریباً بی حد و حصر دست یافت. محققان در سراسر جهان برای دهه ها در تلاش برای دستیابی به این هدف بوده اند. مسئله اصلی یافتن روشی مقرون به صرفه برای مهار لوله کشی پلاسمای داغ در یک فضا و پایدار نگه داشتن آن به اندازه کافی برای وقوع همجوشی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید