چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است – صندوق بین المللی پول – RT Business News

بر اساس صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) چین در حالی که بیشتر کشورهای جهان به دلیل همه گیری ویروس کرونا دچار رکود عمیق شده اند ، تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که از اعماق بحران تاریخی در سال 2020 صعود خواهد کرد.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان (WEO) که در اوایل هفته جاری منتشر شد ، گفت ، با وجود بازگشایی اقتصاد ، رشد جهانی 4.4 درصد منقبض می شود. در حالی که این چشم انداز حاکی از تجدید نظر در افزایش 0.8 درصدی در مقایسه با پیش بینی قبلی بدن است ، اما امسال همچنان بدترین بحران از زمان رکود بزرگ دهه 1930 است.
همچنین در rt.com
ارزش بازار شرکت های چینی به رکورد بالا می رسد“این ارتقا مدیون نتایج تا حدودی وخیم تر در سه ماهه دوم و همچنین نشانه هایی از بهبود اقتصادی در سه ماهه سوم است که تا حدودی با کاهش رتبه در برخی از اقتصادهای در حال ظهور و در حال توسعه جبران می شود.” گزارش می خوانید.

خبر مرتبط  با از بین رفتن اقتصاد ایالات متحده از سال 2008 ، تنها چیزی که برای فدرال رزرو باقی مانده است چاپ تریلیون دلار بدهی است - Keizer Report - RT Business News

انتظار نمی رود که بیشتر کشورها قبل از سال آینده که تولید جهانی رشد 5.2 درصدی را تجربه می کند ، بازگردند. در مقایسه با پیش بینی صندوق بین المللی پول ژوئن ، این یک تجدیدنظر رو به پایین 0.2 درصد است.

ادامه مطلب

چین قرار است در این پیش بینی غم انگیز تنها استثنا باشد زیرا می تواند از رکود اقتصادی جلوگیری کند و حتی اقتصاد خود را گسترش دهد ، البته نه به اندازه سالهای گذشته. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی (GDP) چین در سال 2020 1.9 درصد جهش خواهد کرد ، در حالی که سایر اقتصادهای نوظهور و پیشرفته قرار است به ترتیب 5.7 و 5.8 درصد سقوط کنند.

“به استثنای چین ، که انتظار می رود تولید در سال 2019 بیش از سطح 2019 باشد ، پیش بینی می شود تولید در کشورهای پیشرفته و بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه حتی در سال آینده نیز زیر سطح 2019 باشد.” در این گزارش ، که توسط گیتا گوپینات ، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول جمع آوری شده ، آمده است.

خبر مرتبط  مدیرعامل بوئینگ هشدار داد که می تواند "سالها" باشد تا صنعت حمل و نقل هوایی از تلاطم مالی Covid-19 بازگردد - RT Business News

چین اولین کشوری بود که با شیوع Covid-19 روبرو شد و همچنین اولین کشوری بود که باعث گسترش ویروس در داخل کشور شد ، در حالی که تعداد آلودگی ها همچنان در سراسر جهان افزایش می یابد.

گوپینات خاطرنشان کرد: بهبود سریعتر از حد انتظار چین نیز بر اساس تقاضای زیاد برای تجهیزات پزشکی و الکترونیک مورد نیاز برای کار در خانه است. این امر در نهایت باعث افزایش صادرات کشور شد که برای چندین ماه متوالی در حال افزایش است.

اقتصاددان صندوق بین المللی پول به Xihuia گفت که عملکرد چین می تواند تأثیر مثبتی بر سایر کشورها ، به ویژه همسایگان آن داشته باشد. با این حال ، اقتصاد جهانی “صعود طولانی مدت به فعالیت های قبل از همه گیری ، مستعد عقب ماندگی است” بدن در چشم انداز اخیر خود هشدار داد.

خبر مرتبط  کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده است - خبرنامه RT Business
همچنین در rt.com
یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو – مورگان استنلی“ویروس با ایجاد مجدد قفل های محلی مجدداً در حال بازگشت است. اگر این وضعیت بدتر شود و چشم اندازهای درمان ها و واکسن ها خراب شود ، خسارت فعالیت های اقتصادی شدید خواهد بود و احتمالاً با آشفتگی شدید بازار مالی افزایش می یابد. ” گوپینات نوشت ، افزود كه محدودیت در تجارت و افزایش عدم قطعیت ژئوپلیتیك می تواند به بهبودی آسیب برساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید