چین تصمیم دارد در خرید انرژی ایالات متحده کمبود کند – RT Business News

چین و ایالات متحده در مرحله اول توافق نامه تجاری توافق کردند که ملت آسیا امسال مقداری از 26 میلیارد دلار انرژی آمریکا بخرد ، اما بعید است که چین از این هدف برآید.

حتی پیش از این که همه گیر پیشگیری از تجمع کروناویروس تمام پیش بینی های مربوط به تجارت جهانی و تقاضای انرژی را ادامه ندهد ، تحلیلگران شک کرده بودند که چین می تواند تعهد خود را در معامله تجاری فاز یک با آمریکا انجام دهد تا به ارزش 26 میلیارد دلار از محصولات انرژی آمریکایی بخرد. امسال. COVID-19 و نتیجه آن در تقاضای نفت و گاز طبیعی و قیمتها باعث شده است که هدف چین برای خرید محصولات انرژی ایالات متحده حتی غیرقابل تحقق – شاید دستیابی به آن تقریبا غیرممکن باشد – براساس برآوردهای پنج ماهه اول سال 2020.

امروز قیمت های نفتی به طرز چشمگیری پایین در مقایسه با ژانویه – هنگامی که توافق تجارت فاز اول انجام شد – بدان معنی است که حتی اگر چین بخواهد به میزان قابل توجهی حجم واردات خود از نفت آمریکا ، گاز طبیعی مایع (LNG) ، زغال سنگ و فرآورده های نفتی تصفیه شده مانند را افزایش دهد. پروپان ، ارزش آنها به دلار آمریکا همچنان پایین تر از حد انتظار در ابتدای سال است.
همچنین در rt.com
چین برای تسریع در خرید و فروش مزرعه ایالات متحده در معاملات معاملاتی “فاز اول”تحلیلگران بر این باورند که احتمالاً چین امسال از هدف خود برای خرید محصولات انرژی آمریکا کاسته نخواهد شد ، در حالی که قانونگذاران جمهوریخواه و گروه های تجاری ایالات متحده از دولت آمریکا می خواهند تا در مذاکرات تجاری اولویت بندی محصولات انرژی را انجام دهد و از چین می خواهند تا خریدهای کالاهای آمریکایی را افزایش دهد. ، از جمله انرژی ، برای رسیدن به هدف خود در این توافق نامه.

خبر مرتبط  دیوان عالی هلند درخواست تجدیدنظر در مورد حكم 57 میلیارد دلاری روسیه به نفع سهامداران سابق یوكوس را پذیرفته است - اخبار تجاری RT

توافق مرحله اول در ژانویه امضا شده خواستار خرید چین ، میلیارد ها دلار روغن ، زغال سنگ و LNG شده است. حتی قبل از همه گیری ، تحلیلگران تا حد زیادی قبول داشتند که چینی ها قول می دهند 52.4 میلیارد دلار اضافی از محصولات انرژی ایالات متحده در سال های 2020 و 2021 در بالای سطح واردات انرژی چین در سال 2017 خریداری کنند. به احتمال زیاد غیر ممکن بودحتی اگر چین قصد داشته باشد تمام تعهدات خود در این توافق را انجام دهد.

52.4 میلیارد دلار اضافی از محصولات انرژی در سال های 2020 و 2021 بدان معنی است که چین باید امسال حدود 26 میلیارد دلار از این محصولات را خریداری کند.

مطابق با تخمین ها از موسسه اقتصاد بین الملل پیترسون (PIIE) ، تا ماه مه سال 2020 ، چین فقط 2 میلیارد دلار محصولات انرژی ایالات متحده را از هدف عظیم 26.1 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

چاد باون ، عضو ارشد PIIE می گوید ، در پنج ماه اول سال 2020 ، خریدهای محصولات انرژی ایالات متحده در چین تنها 18 درصد از اهداف سالانه آنها بود.

برآوردهای PIIE نشان می دهد كه چین در خرید كالاهای كشاورزی و تولیدی بهتر عمل می كند ، اگرچه هنوز هم در ماه مه ، تقریباً در نیمی از سال جاری روند صعودی خود را نشان می دهند.

خبر مرتبط  Trudeau کانادا وعده داد که "پایان" تجارت پس از Brexit "آسان" با انگلیس تا پایان سال - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا چین به آمریکا نیاز دارد یا آمریکا به چین احتیاج دارد؟ Boom Bust RT متوجه می شودممکن است کشاورزی به دلیل ویژگی فصلی محصولات زراعی در پاییز هنوز به چشم بیاید ، اما وقتی صحبت از محصولات انرژی می شود ، در حال حاضر هدف از تحقق آن غیرممکن به نظر می رسد.

جاش زومبرون از وال استریت ژورنال برای رسیدن به 26 میلیارد دلار خرید محصولات انرژی ایالات متحده ، چین باید بیش از 3 میلیارد دلار در هر ماه خریداری کند. تخمین ها. این فقط با دو میلیارد دلار محصولات انرژی که چین برای کل دوره بین ژانویه و مه خریداری کرده است ، مقایسه می شود.

رابرت لایتیززر نماینده تجارت آمریكا گفته است كه داده های تجارت هنوز توافق های دوجانبه را برای خریدهایی كه هنوز محقق نشده اند منعكس می كنند.

هنوز هم اتاق بازرگانی ایالات متحده و بیش از 40 گروه صنعت در این هفته حضور دارند خواست لایت لایزر ، وزیر خزانه داری ایالات متحده استیون منوچین و معاون نخست وزیر چین لیو او برای افزایش چشمگیر خریدهای چینی کالاهای آمریکایی از جمله انرژی به عنوان بخشی از توافق فاز یک تلاش کردند.

بیشتر بخوانید

ماه گذشته ، یک نماینده مجلس جمهوریخواه از وست تگزاس ، جودی آرینگتون و 40 نفر از همکاران جمهوریخواه وی نامه ای فرستاد به لایت لیزر که از او خواسته است در مذاکرات با چین اولویت بندی نفت و گاز را انجام دهد.

خبر مرتبط  ایجاد پول از هوای خالی منجر به سقوط دلار آمریکا خواهد شد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

“به طور خاص ، USTR باید چین را ترغیب کند که نفت خام ایالات متحده را خریداری کند تا اینکه نفت خام بیشتری را از کشورهایی که به دلیل تحریف بازار جهانی نفت شناخته می شوند ، خریداری کند.” اعضای کنگره در حرفبا اشاره به روسیه و عربستان سعودی.

“از آنجا که چین نخستین کشوری بود که پس از شروع شیوع اقتصادی ، اقتصاد خود را مجدداً باز کرد ، تقاضای مصرف کننده در چین به زودی باید به سطح قبل از کروناویروس بازگردد. این تقاضا باید با نفت و گاز طبیعی آمریکا برآورده شود ، و ما USTR را ترغیب می کنیم که این مهم را در اولویت قرار دهد. بحث اجرای مرحله اول ، “ آنها گفتند.

طبق اعلام موسسه آمریکایی پترولیوم (API) ، معاملات تجاری مرحله یک است “فرصتی برای تقویت امنیت انرژی آمریکا و فراهم کردن تعادل مورد نیاز در بازارهای جهانی ،” رئیس و مدیر عامل API مایکل سامرز گفت در حرف در پایان ماه آوریل به لایت لیزر ، دن برولیت ، وزیر انرژی ، و وزیر تجارت ویلبرور راس.

“چین در آینده نزدیک به دسترسی به انرژی نیاز دارد و ایالات متحده برای تأمین این نیاز موقعیت مناسبی دارد.” سامرز API گفت.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com