چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که آنها از فناوری خود عقب هستند – RT Business News

پکن به خود می بالد که در حدود 700000 ایستگاه پایه 5G در سراسر کشور نصب کرده است – بیش از آنچه در پایان سال برنامه ریزی شده بود و سایر قدرت های بزرگ در توسعه شبکه های تلفن همراه فوق سریع را شکست داد.

این رقم را لیو لیهونگ ، معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) در اوایل هفته جاری اعلام کرد. در حالی که این مقام اطلاعاتی از کشورهای دیگر ارائه نکرده است ، وی خاطرنشان کرد که کشورش موفق شده است دو برابر تعداد 5G نصب نسبت به سایر نقاط جهان ایجاد کند.
همچنین در rt.com
Xiaomi چین به عنوان سومین سازنده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان از اپل پیشی می گیردخبر مرتبط  سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخت - RT Business News

این شبکه در حال حاضر بیش از 180 میلیون دستگاه را در چین متصل می کند. با افزایش علاقه مشتری به این فناوری ، این کشور قرار است توسعه 5G را تسریع کرده و سرمایه گذاری در این حوزه استراتژیک را افزایش دهد. پیش از این گزارش شده بود که سه شرکت بزرگ مخابراتی دولتی چین ممکن است هزینه های 5G خود را در سال جاری 4 برابر کنند و به 180 میلیارد یوان (25 میلیارد دلار) برسند. گزارش شده است که فعالان صنعت انتظار دارند سرمایه گذاری چین در 5G بیش از 800 میلیارد یوان (121 میلیارد دلار) در دوره 2021 تا 2025 باشد.

اکثر کشورهای اروپایی در مورد توسعه شبکه های نسل بعدی بسیار از قدرت آسیایی عقب هستند. طبق آخرین تحلیل میز گرد اروپا برای صنعت (ERT) ، بیش از نیمی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز 5G را برای استفاده تجاری راه اندازی نکرده اند.

خبر مرتبط  گلدمن هشدار می دهد که ارز ایالات متحده ممکن است سقوط کند - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
“رشد نجومی در آینده”: 43٪ تلفن های هوشمند فعال جهانی تا سال 2023 آماده 5G خواهند بوداطلاعات ERT نشان می دهد که کره جنوبی از نظر تعداد سرانه 5G از بقیه جلوتر است و پس از آن سوئیس و چین قرار دارند. در کل اتحادیه اروپا کمترین تعداد ایستگاه های 5G به ازای هر شهروند را دارد ، در حالی که ایالات متحده و انگلیس نیز از چین عقب هستند. با این وجود ، به نظر می رسد با توجه به مقدار کل نصب هایی که دسترسی به شبکه های فوق سریع را فراهم می کنند ، عملکرد بهتری نسبت به سایر محصولات خود دارد.

خبر مرتبط  ترامپ سرزنش فاکس نیوز - RT Business News را در حالی انجام می دهد که سرمایه گذاران سهام فناوری را می فروشند

مدت هاست که واشنگتن برای جلوگیری از استفاده از فن آوری های چینی و کنار گذاشتن هواوی ، یکی از تأمین کنندگان برجسته تجهیزات 5G در جهان ، فشار و حتی پیشنهادی به متحدان خود ارائه می دهد. در حالی که تعدادی از کشورها هنوز سرپا ایستاده اند ، کشورهای دیگر مانند انگلیس و سوئد قبلاً در برابر فشارهای ایالات متحده کوتاهی کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید