چین بیشترین کاهش بدهی را به کشورهای فقیر در میان کشورهای G20 گسترش می دهد – RT Business News

چین ، بزرگترین وام دهنده جهان ، اعلام کرد که به اقتصادهای در حال توسعه که از بحران ویروس کرونا رنج می برند ، به میزان 2.1 میلیارد دلار تخفیف بدهی اعطا کرده است.

لیو کان وزیر دارایی چین روز جمعه اعلام کرد این بالاترین مبلغ تعویق در بین اعضای G20 است ، گروهی از بزرگترین اقتصادهای جهان.

به گفته این مقام مسئول ، پرداخت بدهی از اقتصادهای در حال توسعه به ارزش 1.353 میلیارد دلار توسط آژانس امداد کشور ، آژانس همکاری بین المللی توسعه بین المللی چین و بانک صادرات و واردات چین به حالت تعلیق درآمد. تقریباً دوازده کشور قرار است از این اقدام بهره مند شوند.
همچنین در rt.com
ویروس کرونا ویروس دو برابر جنگ جهانی برای اقتصاد جهانی مضر استخبر مرتبط  ترس همه گیر و افزایش قیمت کشورهای را به سمت ذخیره مواد غذایی سوق می دهد - گزارش - RT Business News

علاوه بر این ، بانک توسعه چین (CDB) ، که به عنوان یک طلبکار تجاری فعالیت می کند ، تا پایان ماه سپتامبر 748 میلیون دلار بدهی فقیرترین شهرستانها را به تعویق انداخت. این اقدام بخشی از طرح تعلیق خدمات بدهی برای فقیرترین کشورها (DSSI) است که در ماه آوریل توسط G20 توافق شد ، اندکی پس از آنکه Covid-19 شروع به ویرانی جهانی کرد.

ادامه مطلب

“چین در ارتباط و هماهنگی نزدیک با سایر طرف های G20 در مورد موضوع آسیب پذیری بدهی در فقیرترین کشورها خواهد بود ، و ما به مشارکت فعالانه در روند هماهنگی چند جانبه بدهی ادامه خواهیم داد.” لیو گفت

خبر مرتبط  سخنگوی خلبان به Boom Bust می گوید - بوئینگ از راه های مختلفی بیش از یک مورد خراب است - RT Business News

وزیر دارایی چین افزود که پکن حمایت از کشورهای در حال توسعه را افزایش می دهد ، از جمله کمک 2 میلیارد دلاری بین المللی طی دو سال. این کشور همچنین متعهد شد در صورت راه اندازی بانک جهانی در تسهیلات چند جانبه برای تسویه بدهی و تهیه واکسن Covid-19 به کشورهای فقیر در اولویت قرار گیرد.

DSSI تعلیق موقتی را ارائه می دهد “بخش رسمی” یا بدهی دولت به دولت به حدود 73 کشور با درآمد متوسط ​​و پایین ، که بسیاری از آنها در آفریقا هستند ، حداقل تا اواسط سال 2021 پرداخت شود. با توجه به داده های طلبکار G20 از ماه گذشته ، درخواست های کشورها برای بهره مندی از این طرح بالغ بر 5 میلیارد دلار از خدمات بدهی سال 2020 است که به تعویق می افتد. حدود 60 درصد از کشورهای واجد شرایط تاکنون تقاضای تخفیف بدهی کرده اند و انتظار می رود که تعداد بیشتری از آنها اعمال شود.

خبر مرتبط  ECB هشدار می دهد كه اقتصاد یورو به سمت "كاهش شدید" 13٪ است - RT Business News

به گفته بانک جهانی ، میزان بدهی کشورهای واجد شرایط DSSI به بزرگترین طلبکاران جهانی که بیشتر آنها کشورهای G20 هستند ، در سال گذشته به 178 میلیارد دلار رسیده است. چین به عنوان بزرگترین وام دهنده ظاهر شده است ، به طوری که سهم آن از بدهی ترکیبی به کشورهای G20 از 45 درصد در سال 2013 به 63 درصد در سال 2019 رسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید