چین به American Express اجازه می دهد با وجود افزایش تنش با ایالات متحده ، وارد بازار پر سود خود شود – RT Business News

American Express به اولین شرکت خارجی تبدیل شده است که اجازه دارد معاملات یوان در چین را پردازش کند زیرا تایید نهایی را برای شروع به کار یک شبکه پاکسازی کارت بانکی در این کشور دریافت کرد.

بانک مرکزی چین روز شنبه اعلام کرد که مجوز ترخیص کالا از گمرک مشترک شرکت آمریکایی اکسپرس با خدمات فناوری LianLian DigiTech ، Express (Hangzhou) را صادر کرده است. طبق این بیانیه ، این شرکت که از دو سال پیش تأیید اولیه را به دست آورد ، قرار است ظرف شش ماه خدمات پاکسازی را آغاز کند.

بیشتر بخوانید

تأیید به این معناست که خرده فروشان چینی به زودی قادر به پرداخت وجه از کارتهای اعتباری American Express خواهند بود ، که استفاده از آن محدود به برخی از رستوران ها و هتل های سطح بالا است. این شرکت مستقر در نیویورک سهم بازار از China UnionPay را دریافت می کند ، که در حال حاضر تنها آژانس ترخیص کارت بانکی در چین است.

خبر مرتبط  آسیا "بهترین موقعیت" برای بهبودی از بحران ویروس کرونا - Goldman Sachs - RT Business News

بانک مردم چین (PBOC) تأکید کرد که این اقدام نشانگر ادامه باز شدن چین در صنعت مالی این کشور است. به گفته بلومبرگ ، شرکت های خارجی مدت هاست که تلاش می کنند وارد بازار رو به رشد چین شوند ، که از سال گذشته 8.5 میلیارد کارت بانکی در گردش بود و در آنجا معاملات موبایل به 190 هزار میلیارد یوان (27 تریلیون دلار) در سال 2018 رسیده است. غول های کارت دیگر – مانند Mastercard و Visa – پیشتر درخواست های مربوط به ترخیص ارائه داده بودند ، اما تاکنون تصویب مشابه PBOC را دریافت نکرده اند.

خبر مرتبط  دلار استرالیا با افزایش قیمت سنگ آهن و ضعف ارزش بازار تقویت می شود - RT Business News

“ما خوشحالیم که اولین شرکت خارجی هستیم که این مجوز را دریافت می کنیم.” استفان جی اسکری رئیس و مدیر اجرایی شرکت اکسپرس آمریکا در بیانیه ای گفت. “ما مشتاقانه منتظر استقبال میلیون ها نفر از مصرف کنندگان ، مشاغل و بازرگانان جدید در چین به American Express هستیم ، و همچنان به تقویت پشتیبانی ما از مشتریان جهانی ما هنگام سفر به منطقه می پردازیم.”
همچنین در rt.com
پکن هشدار می دهد که مجبور کردن شرکت های چینی در بازارهای سهام آمریکایی به ایالات متحده حمله خواهد کرداین خبر در شرایط فزاینده تنش میان ایالات متحده و چین در حالی صورت می گیرد ، زیرا دولت ترامپ به دلیل برخورد با شیوع coronavirus و اخیراً به تصویب قانون امنیتی هنگ کنگ به چین حمله کرده است. واشنگتن تهدید کرده است که حضور شرکت های چینی را در بازارهای سهام ایالات متحده هدف قرار می دهد ، در حالی که لیست سیاه اشخاص جدید و افزایش فشار بر غول فناوری چینی هوآوی را افزایش داده است. نزاع بین دو اقتصاد پیشرو جهان پیش از این نگرانی هایی را درباره آینده مرحله اول توافق نامه تجارت دو جانبه به امضا رسانده است ، که در آغاز سال توسط دو طرف امضا شده است.

خبر مرتبط  چین آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال را با معاملات بیش از 1.1 میلیارد یوان افزایش می دهد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید