چین به قوانین خارجی “غیر موجه” که به کسب و کار آن آسیب می رساند پاسخ می دهد – RT Business News

وزارت بازرگانی چین لیستی از قوانینی را برای مقابله با قوانین و محدودیت های “غیرمجاز” خارجی صادر کرده است که شرکت ها و شهروندان خود را از رعایت این اقدامات در میان سرکوب شرکت های چینی توسط ایالات متحده منع می کند.

در این سند که به طور رسمی “قوانینی برای مقابله با اعمال غیرمجاز فرامنطقه ای قانون خارجی” و سایر اقدامات “نامیده می شود ، آمده است: “کاربرد خارج سرزمینی قانون خارجی” فعالیت های اقتصادی و تجاری عادی شهروندان یا سازمان های چینی با کشورهای شخص ثالث را با مشکل روبرو می کند. قوانین ارسال شده در وب سایت وزارت در روز شنبه ، بلافاصله لازم الاجرا هستند.
همچنین در rt.com
ترامپ حرارت پکن را برای ممنوعیت Alipay و هفت برنامه چینی دیگر افزایش می دهداین قوانین به یک شخص یا نهاد دستور می دهد که تخلفات را ظرف 30 روز به اداره مربوطه گزارش دهد. اگر کارگروه ویژه ای بیشتر متوجه شود که انطباق با محدودیت های خارجی مغایر با قوانین بین المللی است یا امنیت ملی را تحت تأثیر قرار می دهد ، می توانند الف “دستور منع” جلوگیری از وجود قانون و اقدامات مربوط خارجی “پذیرفته ، اعدام ، یا مشاهده شده است.”

دولت چین می تواند “اقدامات مقابله ای لازم” در پاسخ به محدودیت های خارجی ، وزارتخانه گفت ، واکنش پکن به اکثر اقدامات علیه شرکت های خود را تکرار می کند. دولت همچنین متعهد شد که تأمین کند اگر طرف آسیب دیده “متحمل خسارات قابل توجهی شود” “پشتیبانی لازم” از عدم انطباق با قوانین خارجی.

در بیانیه جداگانه ای ، وزارت بازرگانی گفت كه اعمال نادرست قوانین خارجی مدتهاست كه باعث اختلال در سیستم تجارت بین الملل و “باعث تأثیر منفی بر بهبود اقتصاد جهانی شد.” این با پرسش و پاسخ در مورد قوانین جدید همراه بود ، که در آن هان لیو ، استاد حقوق در دانشگاه رنمین چین ، برخی از نکات را روشن کرد ، گفت که اقدامات اساساً در مورد آنچه می توان نام برد ، اعمال می شود “تحریم های ثانویه” و اینکه چین در صدور چنین اقداماتی تنها نیست. به گفته هان ، اتحادیه اروپا ، کانادا ، مکزیک ، آرژانتین و سایر کشورها قوانین مشابهی را اعمال کرده اند.

خبر مرتبط  ایرباس نسبت به اخراج گسترده در میان "بحران شدید" در تاریخ شرکت هشدار داد - RT Business News

در حالی که وزارت بازرگانی مستقیماً به ایالات متحده اشاره نمی کند ، این در حالی است که روابط بین دو اقتصاد بزرگ جهان رو به وخامت است. در طول هفته اول سال جاری ، دولت ترامپ در حال خروج گرما را در پکن افزایش داده است ، زیرا معاملات ایالات متحده با هشت برنامه چینی از جمله بستر پرداخت معروف Alipay را ممنوع کرده است. این به دنبال تلاش های قبلی برای مسدود کردن بستر پیام رسانی WeChat و برنامه ویدیویی TikTok است ، زیرا ادعا می شود که آنها امنیت ملی ایالات متحده را تهدید می کنند.

خبر مرتبط  سفارش شما ، آقا! ربات ها تحویل وعده های غذایی رستوران را در مسکو آغاز می کنند (عکس ، فیلم) - RT Business News

در همان زمان ، بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) با حذف ممنوعیت سرمایه گذاری که بیش از 30 شرکت چینی را به دلیل ادعای روابط نظامی خود هدف قرار داد ، از لیست شرکت های مخابراتی چینی حذف شد.

این بالاتر از تعرفه های موجود است ، زیرا مرحله دوم معامله تجاری ایالات متحده و چین پس از توافق در پایان سال 2019 به امضا نرسیده است. در دوره ریاست جمهوری ترامپ ، واشنگتن همچنین بزرگترین های فن آوری چینی مانند هواوی را تحت فشار قرار داد . تحریم های ایالات متحده این شرکت را از عرضه جهانی تراشه متوقف می کند ، در حالی که ایالات متحده سعی کرده است متحدان خود را متوقف کند تا روابط خود را با این شرکت قطع کرده و مشارکت آن را در عرضه 5G آنها محدود کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید