چین به سرعت تصویب خودروهای هیدروژنی را دنبال می کند – اخبار تجاری RT

چین در حمایت از سخاوتمندانه خود از اتومبیل های هیدروژنی گام فراتر می رود در قالب بسته ای از سیاست ها با هدف بهبود زنجیره تأمین خودرو سلول های سوختی هیدروژنی.

این بسته به طور خاص برای وسایل نقلیه طولانی مدت مانند کامیون های سنگین هدف قرار خواهد گرفت.

چین فعالانه هیدروژن را به عنوان بخشی از ترکیب انرژی آینده خود ، حتی تبلیغ می کند شامل برای اولین بار در اوایل سال جاری این ماده در میان منابع انرژی در یک قانون ملی است. همچنین تلاش های تبلیغاتی خود برای هیدروژن را از تلاش برای اتومبیل های الکتریکی پلاگین جدا کرد ، این دو نوع قبلاً در دسته خودروهای انرژی جدید قرار داشتند.

خبر مرتبط  با بسته شدن اوپک + در معاملات کاهش تولید رکورد ، قیمت نفت سقوط کرد - RT Business News

برنامه ای در نظر گرفته شده است که تا سال 2030 یک میلیون اتومبیل سلول سوختی هیدروژنی در جاده های چین وجود داشته باشد. این رقم در سال گذشته فقط 6000 بود ، اما سوالاتی در مورد احتمال طرح این برنامه بعد از گزارش ها سال گذشته ظهور کرد که پکن قصد دارد به یارانه های اتومبیل های سلول سوختی در پایان سال جاری پایان دهد.

وزارت دارایی کشور تایید شده گزارش ، گفت که “برخی از خودروسازان بیش از حد به یارانه ها اعتماد کرده اند و بنابراین رقابت در بازارهای جهانی را دشوار می دانند. و علی رغم حمایت مالی ، صنعت پیل سوختی چین پیشرفت چندانی نداشته و رشد سریعی نداشته است.”
همچنین در rt.com
جدیدترین رقیب تسلا طوفانی در بورس سهام استخبر مرتبط  پروفسور وولف به Boom Bust گفت: ترامپ مذاکرات با چین را فقط "موضع گیری انتخاباتی رئیس جمهور در انتخابات دشوار" لغو می کند

چین در حال پایان دادن به یارانه های سایر خودروهای غیر ICE نیز است ، اما از آنجایی که این خودروها به تدریج از بین رفته اند ، انقضا تعجبی ندارد. از طرف دیگر یارانه های وسایل نقلیه سلول سوختی هیدروژنی در طول سالها ثابت مانده بود.

با وجود این ، علی رغم حذف یارانه ها ، به نظر می رسد پکن هنوز معتقد است که آینده فناوری سلول هیدروژنی برای بخش حمل و نقل وجود دارد. به گفته یک مقام ارشد وزارت دارایی به نقل از رویترز ، بسته جدید به دنبال کمک به شرکت هایی است که در زمینه سلول های سوختی هیدروژن تحقیق و توسعه فناوری پیشرفت می کنند. مقامات محلی نیز تشویق خواهند شد تا تولید بیشتر اتومبیل هیدروژنی را در مناطق خود تحریک کنند.

خبر مرتبط  قیمت مس ممکن است "بهبود فوق العاده" در سال 2020 را ببینید - RT Business News

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com