چین به زودی به عنوان مرکز مالی جهان با نیویورک و لندن رقابت می کند – ری دالیو – اخبار کسب و کار RT

به گفته بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری Bridgewater Associated ، ری دالیو ، فقط یک مسئله زمانی است که سیستم مالی چین می تواند رقیب والیت استریت و شهر لندن باشد.

وی در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت که سال 2020 بود “سال تعریف” برای بازارهای مالی چین. بحران کووید عملکرد اقتصادی کشور را برجسته کرده و باعث افزایش یک تریلیون یوان (155 میلیارد دلار) ورودی سرمایه گذاری شده است.

خبر مرتبط  نشان دادن اقتصاد چین در دنیای امروز - پروفسور ولف - اخبار تجاری RT قابل توجه است

اگرچه سیستم مالی چین نسبت به همتایان غربی خود کمتر توسعه یافته است ، اما “سرانجام برای داشتن مرکز مالی جهان رقابت خواهد کرد” دالیو گفت ، افزود که این کشور “در حال حاضر دومین بازار سرمایه بزرگ جهان را دارد.”
همچنین در rt.com
ارزش بازار شرکت های چینی به رکورد بالا می رسدبنیانگذار بزرگترین صندوق پرچین جهان به این موضوع اشاره کرد “در طول تاریخ ، بزرگترین کشورهای تجاری به داشتن مرکز مالی جهانی و ارز ذخیره جهانی تبدیل شده اند. وقتی می بینید که از یک امپراتوری به امپراتوری دیگر ، از هلندی به انگلیس به آمریکایی ، به من انتقال می دهید ، به نظر می رسد که همه چیز دوباره. “

میلیاردر گفت چین به مرور زمان می تواند یک حساب کند “بسیار معنی دار” بخشی از Bridgewater است که حدود 150 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. “من از سال 1984 در چین غرق شده ام و مدتهاست که درگیر چین هستم … و تمام مدت دچار تردید می شدم – تا کنون ،” دالیو گفت

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا برای ادامه حیات خود به بدهی همیشگی نیاز دارد - جورج سوروس - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید