چین به دنبال افزایش اکتشاف نفت ، گسترش ذخیره نفت و گاز است – RT Business News

خبرگزاری دولتی شینهوا گزارش داد ، چین قصد دارد اکتشافات نفت و گاز را بیشتر افزایش دهد و ساخت زیرساخت های ذخیره سازی نفت و گاز را تسریع کند.

هفته گذشته ، حزب کمونیست چین اصول برنامه پنج ساله توسعه 2021-2025 را تصویب کرد.

طبق گفته مقامات چین ، چین همچنین احداث خطوط لوله نفت و گاز بیشتری را دنبال خواهد کرد.

چین در سال های اخیر به دنبال افزایش امنیت انرژی خود بوده است ، از جمله با افزایش تولید داخلی گاز و گاز و گسترش امکانات ذخیره سازی خود.

در طول دهه گذشته ، تولید نفت چین در حالی رو به کاهش بوده است که تقاضای نفت آن افزایش یافته است و این باعث افزایش وابستگی پکن به تأمین نفت از خارج شده است.

خبر مرتبط  مدیر بنگاه تجاری به گزارش Keizer به RT می گوید - بیت کوین آماده اجرای "گاو نر بزرگ است و هنوز بهترین نتیجه ممکن نیست" ،

وابستگی چین به واردات نفت خام در سال های اخیر با کمرنگ شدن تولید داخلی این کشور در حال افزایش بوده است و بزرگترین وارد کننده روغن جهان 73.4 درصد از تقاضای نفت خود را با نفت وارداتی در نیمه اول سال 2020 پوشش داده است.
همچنین در rt.com
روسیه اولین محموله نفت قطب شمال را به چین تحویل می دهدخبر مرتبط  چین ممکن است تعرفه های گسترده ای را برای شراب استرالیا وضع کرده و سایر واردات را ممنوع کند - RT Business News

بر اساس داده های اداره ملی آمار چین ، در نیمه اول سال 2020 ، تولید نفت خام چین سالانه 1.7 درصد افزایش یافته است. به گفته این دفتر ، رشد تولید بین ژانویه و ژوئن 0.7 درصد کمتر از سه ماهه اول بود.

با این وجود تولید بالاتر داخلی نمی تواند افزایش تقاضای نفت و گاز چین را پوشش دهد ، بنابراین چین همچنان به عنوان یک بازیگر اصلی در بازارهای جهانی نفت و گاز و سنجش مهم رشد تقاضای نفت و گاز ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید: چین با توافق مهم نفتی نفوذ خود را در خاورمیانه گسترش دهد

خبر مرتبط  سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ - RT Business News

در همین حال ، Upstream روز سه شنبه گزارش داد ، چین قرار است واردات گاز طبیعی خود را از روسیه افزایش دهد زیرا غول گاز روسیه “گازپروم” شروع به ساخت خط لوله انتقال گاز خود به چین کرده است. طبق اعلام این غول گاز روسیه پیش بینی می شود این پروژه تا پایان سال 2022 به اتمام برسد و هزینه آن 3.5 میلیارد دلار (280 میلیارد روبل روسیه) باشد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com