چین به دلیل فروش موشکی به تایوان تحریم های سازنده سلاح های آمریکایی لاکهید مارتین را لغو کرد – RT Business News

پکن به دلیل درگیری در توافق موشکی با تایوان ، که چین بخشی از قلمرو خود را در نظر دارد ، تحریم هایی را برای شرکت تسلیحات آمریکایی لاکهید مارتین اعمال می کند. این اقدام می تواند روابط آمریکا و چین را بدتر کند.

بنا بر گزارش ها ، لاکهید مارتین یک پیمانکار اصلی بسته 620 میلیون دلاری واشنگتن برای به روزرسانی موشک های سطح زمین به هوای پاتریوت تایوان است. این توافق هفته گذشته توسط وزارت امور خارجه آمریكا تصویب شد.

خبر مرتبط  مادرید هشدار می دهد که قفل انسداد جدید ویروس کرونا 900 میلیون دلار هزینه دارد و 18000 شغل در هفته را از بین می برد - RT Business News

“چین کاملاً با فروش اسلحه آمریکا به تایوان مخالف است.” سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه ، اظهار داشت: در پاسخ ، پکن تحمیل می کند “تحریم ها برای پیمانکار اصلی این فروش اسلحه ، لاکهید مارتین.”

سخنگوی تأکید کرد واشنگتن باید “فروش اسلحه به تایوان را متوقف کنید و روابط نظامی این کشور را با تایوان قطع کنید ، بنابراین این امر به روابط دو جانبه بین چین و ایالات متحده صدمه نمی زند.”
همچنین در rt.com
ترامپ قانون TAIPEI را امضا كرد و تهدیدات “عواقب” برای كشورهایی كه نتوانسته اند خط آمریكا را روی تایوان بپیوندندخبر مرتبط  قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کند - RT Business News

چین پیشتر تهدید کرده بود که شرکت های آمریکایی ، از جمله جنرال دینامیک و هونول بین المللی ، در موارد متعددی به دلیل فروش اسلحه به تایوان تحریم خواهد کرد.

در همین حال ، یانگ چنگجون ، متخصص چینی در زمینه فناوری موشکی و استراتژی هسته ای به گلوبال تایمز گفت که فروش اسلحه است “نمادین است ، و فقط به جدائی طلبان تایوان می دهد به جای اینکه توانایی های نظامی این کشور را تقویت کند ، شجاعت کاذب می کند.”

پکن بارها ابراز نگرانی کرده است از حمایت نظامی ایالات متحده از تایوان ، اظهار داشت که این قانون “یک-چین” را نقض می کند ، که براساس آن تایوان قلمرو غیر قابل نفوذ چین است.

خبر مرتبط  ناخواسته رولز رویس؟ امتیاز اعتباری شرکت افسانه ای انگلیس از زیر سطح سرمایه گذاری کاسته شده است - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید