چین به بزرگترین وارد کننده گوشت روسیه تبدیل می شود – RT Business News

به گزارش روزانه RBC ، با استناد به داده های بانک کشاورزی روسیه ، روسیه بیش از دو برابر صادرات گوشت خود را در شش ماهه نخست سال جاری انجام داده است. داده ها نشان می دهد ، چین پیش از اوکراین بزرگترین خریدار گوشت روسیه شده است.

سرزمین اصلی چین 45 درصد از کالاهای گوشتی روسیه را از نظر جسمی به حساب می آورد ، در حالی که هنگ کنگ 54 درصد از منابع را در اختیار داشت.

خبر مرتبط  ترافیک هوایی تا سال 2023 به سطح پیش از بیماری همه گیر نخواهد شد - IATA - RT Business News

تحلیلگران توضیح دادند که صادرات از روسیه عمدتاً به دلیل افزایش عرضه گوشت مرغ افزایش یافته است. چین اقدام به خرید مرغ و همچنین گوشت گاو سرد شده کرده است. تولیدکننده گوشت روسی Cherkizovo به دنبال گسترش حضور خود در بازار چین است. این شرکت در حال مذاکره در مورد تهیه گوشت خوک به چین است که بزرگترین مصرف کننده گوشت خوک در جهان است.

خبر مرتبط  "استراتژیست اصلی بوم بوست می گوید - ایالات متحده مطمئناً می تواند زنده بماند و رشد کند."

داده های گمرک نشان می دهد که صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی روسیه به چین از ژانویه تا ماه مه 25 درصد افزایش یافته و بالغ بر 1.8 میلیارد دلار بوده است.
همچنین در rt.com
روسیه صادرات جهانی مواد غذایی را دو برابر ، آماده جایگزینی محصولات کشاورزی ایالات متحده در چین می کندخبر مرتبط  جهانگردی چین پس از شیوع تاج شروع به بهبود می کند ، اما درآمد هنوز هم تقریباً 60 درصد کاهش یافته است - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید