چین بزرگترین برنده رونق تجدیدپذیر ایالات متحده است – RT Business News

با شروع تغییر انرژی تمیز و تجدیدپذیر ، حرکت جدی بدست می آید ، ایالات متحده اکنون با مشکل دیگری روبرو است: وابسته بودن به چین برای مواد معدنی مورد استفاده در ساخت سیستم های انرژی پاک بسیار وابسته به چین است.

از زمان رئیس جمهور جیمی کارتر و بحران نفتی دهه 1970 ، ایالات متحده بی امانانه اتوپیای مستقل شدن انرژی را دنبال کرده است. اما با وجود بحران های مداوم نفت و شوک های شدید قیمت نفت ، واضح است که واشنگتن هرگز با اتکا به سوخت های فسیلی ، حتی اگر ایالات متحده ، هرگز به استقلال انرژی واقعی دست نخواهد یافت. بالاخره می شود صادرکننده خالص نفت اکثر شهروندان آمریكا نیز این احساس را دارند دولت باید ‘…تمرکز خود را بر توسعه منابع جایگزین انرژی از گسترش منابع سوخت فسیلی قرار دهیددر تلاش برای کاهش تغییرات آب و هوا.

خواه در پی استقلال انرژی باشد یا در تلاش برای بهبود تغییرات آب و هوایی باشد ، وجود دارد تغییر غیرقابل انکار به منابع تجدید پذیر در ایالات متحده ادامه دارد ، با انرژی تجدید پذیر 11.4 درصد از کل انرژی مصرفی ایالات متحده در سال 2019 در مقایسه با تنها چهار درصد در دو دهه گذشته است.

اما با شروع تغییر انرژی تمیز و تجدید پذیر ، تحرک جدی ایجاد می شود ، ایالات متحده اکنون با مشکل دیگری روبرو است: وابستگی بیش از حد به چین برای مواد معدنی مورد استفاده در ساخت سیستم های انرژی پاک.

خبر مرتبط  بازیابی مشاغل ایالات متحده ممکن است کوتاه مدت باشد زیرا کروناویروس با یک انتقام جویی باز می گردد - RT Business News

80 درصد از عناصر نادر خاکی (REE) که ایالات متحده برای ساخت آسیاب های بادی ، پانل های خورشیدی ، باتری های ماشین های برقی ، تلفن های همراه ، رایانه ها ، تجهیزات پزشکی ، سیستم های دفاعی ملی و حتی در فناوری های نفت و گاز از ایالات متحده استفاده می کند ، تأمین می کند.

بستگی به چین دارد

در سال 2018 ، وزارت کشور لیستی از 35 ماده معدنی را منتشر کرد که برای اقتصاد ایالات متحده “حیاتی” محسوب می شد. نکته نگران کننده: ایالات متحده به طور کامل به واردات از چین برای 14 مورد از این مواد معدنی متکی است و 75 درصد از حداقل ده مورد دیگر را وارد می کند.

این ارقام اغراق آمیز نیستند: طبق تحقیقات زمین شناسی ایالات متحده ، چین تأمین کرد 80 درصد REE ایالات متحده در سال 2019. با این حال ، یک آمار نگران کننده دیگر: اگرچه ایالات متحده 18،000 تن از زمینهای نادر خود را در سال 2018 و 26000 تن در سال 2019 به دست آورد ، اما سازمان زمین شناسی آمریکا نشان داد که کل تولید داخلی کنسانتره های معدنی صادر شده است. تنها سه دهه قبل ، ایالات متحده تولید کننده شماره یک این مواد معدنی جهان بود اما در رده هفتم سقوط کرد.

خبر مرتبط  ونزوئلا در دادگاه برای بازپس گرفتن طلای خود تصمیم دادگاه انگلستان را برد - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده با کمک به خراب شدن روابط با چین ، بودجه خود را برای معدنچیان خاکی کمیاب از سر گرفتاگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، جو بایدن ، وارد دفتر بیضی شود و شروع به اجرای خود کند ، دستیار معاون چین در زنجیره تامین REE ایالات متحده به همان اندازه روشن خواهد شد. 5 هزار میلیارد دلار برنامه اقلیمی.

بایدن پیشنهاد جاه طلبانه 5 تریلیون دلاری آب و هوا را ارائه داده است که به گفته وی در صورت تطبیق ایالات متحده با اتحادیه اروپا با تبدیل شدن به یک کشور انتشار کربن خالص صفر تا سال 2050 ، ضروری است. در دهه آینده برای دستیابی به این هدف ، انتظار می رود که بخش خصوصی با توازن روبرو شود. بایدن می گوید هزینه های مالیات دهندگان را می توان با بازپرداخت پاداش سخاوتمندانه مالیاتی که ترامپ به شرکتهای آمریکایی اعطا کرده و همچنین با حذف یارانه به صنعت سوخت های فسیلی ، بازیافت کرد.

خودکفایی شدن

با داشتن تقریباً نیمی از ذخایر شناخته شده REE در جهان ، ایالات متحده تصمیم بیشتری برای وارد کردن این مواد معدنی از پادشاهی میانه به عنوان انتقال به تجدیدپذیرها نخواهد داشت ، چیزی که با این واقعیت که کل کره جهان آسان نیست. در همین مسابقه است که از سوخت های فسیلی به انرژی پاک کننده تبدیل شود. بعلاوه ، کشور چین با استفاده از کنترل استراتژیک خود در REE در یک جنگ تجاری بسیار واقعی باقی می ماند

خبر مرتبط  گردشگری جهانی تقریباً 200 میلیارد دلار در طول قفل شدن کورو ویروس از دست داد - UN - RT Business News

چندین کارشناس انرژی این واقعیت را تصدیق کرده اندو تأکید کرده اند که ایالات متحده تنها با اختراع فن آوری های انرژی پاک پاک و اطمینان از ساخت آنها بصورت محلی و به فروش جهانی می تواند به استقلال انرژی واقعی دست یابد.
همچنین در rt.com
فلزات خاکی کمیاب چیست و چرا آنها “گزینه هسته ای” چین در جنگ تجاری با ایالات متحده هستندبه عنوان سناتور ایالات متحده لیزا مورکوفسکی (R-AK) ، رئیس کمیته انرژی و منابع طبیعی سنا ، اعلام کرده است: “ما باید وابستگی مضر خود به چین و سایر کشورها را معکوس کنیم و زنجیره های تأمین داخلی را برای همه چیز از تجهیزات محافظ شخصی گرفته تا فناوری های پاک انرژی بازسازی کنیم. “

اما این فقط به کاهش وابستگی ما به چین از فراوانی احتیاط مربوط نمی شود. دکتر آرون مجومدار از دانشگاه سنفورد و مدیرعامل انستیتوی انرژی پیشکورت اشاره کرد که ما بیش از 50 درصد از روغن خود را با هزینه ای در حدود 300 میلیارد دلار در سال وارد می کنیم – پولی که می تواند در صورت ایجاد شغل ایجاد کند. ما در نیازهای انرژی خودکفا شدیم.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com